Перепони для розвитку біометанової галузі в Україні

Згідно з інформацією проєкту Green Deal Ukraine, українські виробники мають технічну можливість закачувати біометан у газову мережу, що відкриває можливості для експорту до Європейського Союзу. Однак основні перешкоди, які стоять на шляху розвитку цієї галузі, мають регуляторний характер.
Про це розповідає AgroReview
На українському ринку недостатня конкурентоспроможність біометану порівняно з природним газом є однією з основних проблем. Наприклад, мінімальна собівартість виробництва біометану становить близько €650 за 1 000 кубометрів, що значно перевищує поточну ціну природного газу для промислових споживачів і бюджетних установ, яка становить €435 за 1 000 кубометрів. Крім того, в Україні відсутня “зелена премія” для продажу біометану, яка існує в більшості країн ЄС.
Потенціал експорту біометану
За прогнозами, до 2030 року Україна може експортувати до ЄС приблизно 1 мільярд кубометрів біометану, а до 2050 року — до 7 мільярдів кубометрів. Проте постачання біометану з України стане можливим лише за умови, що Єдиний реєстр біометану ЄС включить український газ у свою систему.
Ускладнення розвитку галузі
Розвиток виробництва біометану в Україні також ускладнює ряд чинників, таких як складні процедури підключення до газових мереж та відсутність чіткої стратегії розвитку відновлювального газу.