Податкова служба уточнила критерії для ризикових платників податків

Державна податкова служба (ДПС) оновила довідник кодів ризиковості платників податків, що стане важливим кроком у напрямку підвищення прозорості взаємодії з бізнесом.
Про це розповідає AgroReview
За інформацією відомства, нові коди ризиковості використовуватимуться комісіями ДПС під час розгляду питань, що стосуються відповідності платників критеріям ризиковості.
«Це черговий крок на шляху до прозорості й чіткості у комунікації з бізнесом. Ми вже передали до Мінфіну свої пропозиції щодо змін до Порядку зупинення реєстрації податкових накладних. Тепер — удосконалюємо роботу комісій, щоб платники податків чітко розуміли, чому вони потрапили до переліку ризикових», — сказав голова Державної податкової служби Руслан Кравченко.
Основні зміни в кодах ризиковості
Серед ключових змін: уточнення кодів податкової інформації, які можуть не застосовуватися до виробників або надавачів послуг, або навпаки, використовуються лише для цих категорій платників. Наразі змінився і період аналізу операцій з ризиковими контрагентами — враховуватимуться лише операції, здійснені не раніше, ніж буде прийнято рішення про ризиковість контрагента.
Нові коди ризикових операцій
Запроваджено декілька нових кодів, які стосуються:
- сумнівних операцій із закупівлі великих обсягів послуг чи робіт без реальних умов для їх виконання;
- залучення до операцій неплатників ПДВ без необхідних ресурсів для виконання зазначених робіт;
- експорту товарів невідомого походження в режимі РЕЗ;
- відсутності платника за податковою адресою, що унеможливлює проведення документальної перевірки.