Причини зниження обсягів переказів в Україну з-за кордону

Причини зниження обсягів переказів в Україну з-за кордону
Фото: з відкритих джерел

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин висловив думку, що падіння обсягів переказів в Україну з-за кордону пов’язане з кількома критичними факторами. Основний з них, на його думку, має безпековий характер.

Про це розповідає AgroReview

“Є велика кількість біженців, які залишаються за кордоном, релокують до себе сім’ї, вчать мови, знаходять роботу. Більш-менш активні біженці вже дійсно асимілювалися за кордоном. Якщо людина перевозить родину до себе, то обриває зв’язки з Україною. Більше нема кому перераховувати гроші”

Шевчишин зазначив, що під “безпекою” він розуміє не лише загрози обстрілів, але й фактор мобілізації, який стає все більш важливим у питаннях релокації.

Вплив на ринок праці та компанії

Другий важливий чинник, як стверджує аналітик, пов’язаний зі зростанням числа українських та закордонних компаній, які вивозять своїх співробітників за кордон. Наприклад, в ІТ-секторі експорт послуг продовжує знижуватись.

“Експорт ІТ продовжує знижуватись в Україні – і суттєво знижуватись. Бо одна з вимог від закордонних замовників – бути релокованим та тримати гроші десь у більш стабільній країні, такій як Польща”

Через ризики, пов’язані з енергетичною ситуацією та нестабільним інтернетом, частина переказів, яка раніше становила оплату праці, значно зменшилась.

Тенденції у переказах

Шевчишин також звернув увагу на перехід на перекази у криптовалюті, що дозволяє обійти податки, які зросли минулого року. Це призвело до того, що деякі ФОПи опинилися у “сірій зоні” та почали отримувати оплату у криптовалюті.

“Всі обмеження мають вплив на перекази, бо, насправді, тут відбувається комбінований вплив різних чинників. Фактор податків теж”

Окрім цього, ситуація на ринку праці в Європі не є оптимістичною, що також впливає на доходи мігрантів. Шевчишин наголосив, що багато гастарбайтерів зараз отримують менше грошей, ніж раніше, через інфляцію та сповільнення економіки ЄС.

Перегляди: 223
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/prychyny-znyzhennya-obsyagiv-perekaziv-ukrayinu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини