Путін узаконив грабунок нерухомості на тимчасово окупованих територіях України

Російський диктатор Володимир Путін підписав указ, який легалізує грабунок нерухомості на тимчасово окупованих територіях України. Тепер, до 2028 року, громадяни України не зможуть перереєструвати свою власність, що фактично призведе до втрати житла згідно з російськими законами.
Про це розповідає AgroReview
Нові обмеження на реєстрацію прав на нерухомість
З 15 березня в росії почали діяти нові обмеження щодо реєстрації прав на нерухомість на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Указ Путіна забороняє “громадянам із недружніх країн”, до яких, окрім західних держав, потрапила й Україна, реєструвати своє житло без спеціального дозволу. Ці дозволи видаватимуться колегіальними органами, сформованими “главами регіонів” та спеціалізованими структурними підрозділами уряду рф.
Виняток зроблено лише для діючих і колишніх військовослужбовців російських окупаційних військ та членів їхніх сімей, що означає, що українці, які перейшли на бік окупантів, можуть отримати дозвіл, навіть якщо ще не мають паспорта рф.
Наслідки нововведень для українців
Цей указ є частиною цинічної схеми легалізації віджимання житла українців, які втекли від війни в 2022 році. Як зазначає один із офіцерів ЗСУ з Донеччини: “Є думка, що це зроблено для остаточного примусу українців на ТОТ до набуття російського громадянства – під загрозою втрати житла”. Багато місцевих жителів, які стали власниками паспортів рф, робили це вимушено, оскільки без російського громадянства вижити в окупації практично неможливо.
Літні люди, які не мають родичів, вже більше не переживають за своє житло, тоді як інші українці покладали надії на продаж нерухомості, щоб придбати нову на вільних територіях, але тепер їхні сподівання тануть.
Мешканка Мелітополя повідомила, що окупаційна влада вимагає вносити нерухомість до Росреєстру, а деякі українці поспішали переоформити документи. “Це не говорить про те, що вони зрадники, люди просто намагаються виручити хоч якісь гроші за житло, в яке не мають наміру повертатися”, – зазначила жінка.
Раніше операції з нерухомістю дозволялися за довіреністю, але тепер ця лазівка закрита. Оформлення документів стало ще більш ускладненим, вимагаючи особистої присутності власника та оригіналів документів.
Для українців, які вирішили повернутися для оформлення документів, це завдання ускладнене через жорсткі правила перетину кордону, зокрема через фільтрацію у московському аеропорту “Шереметьєво”. Відсоток відмов у перетині кордону є високим, і в разі заборони на в’їзд українці можуть залишитися без можливості впливати на свою нерухомість. Останній указ Путіна надав “законність” цим акціям мародерства.