Росія веде економічну війну проти України, знищуючи аграрну інфраструктуру

Міжнародна юридична організація Global Rights Compliance оприлюднила висновки про те, що цілеспрямовані атаки росії на сільськогосподарську інфраструктуру України становлять собою економічну війну, метою якої є руйнування аграрного і експортного потенціалу країни. Згідно зі звітом, окупація, крадіжки та привласнення українського зерна, блокування портів і удари по пов’язаних об’єктах є частиною стратегії ворога.
Про це розповідає AgroReview
Значення аграрної галузі України до війни
До повномасштабного вторгнення російської федерації Україна постачала майже 12% світової пшениці, відіграючи ключову роль у забезпеченні продовольством і добривами світового ринку. Проте розв’язана війна суттєво підірвала стабільність агросектору, призвела до скорочення експорту та негативно вплинула на глобальну продовольчу безпеку.
Атаки на зернову інфраструктуру та наслідки
У липні 2022 року було започатковано Чорноморську зернову ініціативу, однак росія цілеспрямовано перешкоджала її впровадженню, а у липні 2023 року повністю вийшла з угоди і розпочала масовані удари по українській зерновій інфраструктурі. Особливо постраждали порти Одеси, Рені та Ізмаїла. Під ударами опинилися елеватори, агропідприємства, прикордонні переходи та іноземні торгові судна.
Розслідування фахівців підтвердило використання росією високоточної зброї для навмисного знищення об’єктів аграрної інфраструктури. Внаслідок атак було пошкоджено або зруйновано понад 101 000 квадратних метрів зерносховищ.
Експерти вважають, що ці удари мають ознаки воєнних злочинів і спрямовані не лише на економіку України, але й на її ідентичність, довкілля і глобальну продовольчу безпеку.