Шмигаль обговорив інтеграцію України в ЄС з єврокомісаром Домбровскісом

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч у Києві з комісаром Євросоюзу Валдісом Домбровскісом, відповідальним за економіку та продуктивність. В рамках цієї зустрічі, яка відбулася 20 березня, Шмигаль висловив вдячність комісарові за нещодавній транш у розмірі 1 мільярда євро, отриманий в рамках ініціативи ERA. Ця ініціатива передбачає надання фінансової підтримки Україні за рахунок доходів від заморожених активів росії.
Про це розповідає AgroReview
За словами прем’єра, отримані кошти вже використовуються для потреб оборони та бюджетних видатків. Основною метою є конфіскація всіх заморожених активів росії, які, як він зазначив, «стануть основним джерелом відбудови країни».
Обговорення економічного співробітництва та євроінтеграції
Шмигаль також повідомив, що під час зустрічі обговорювалися питання посилення економічного співробітництва та процес європейської інтеграції України. Наразі триває скринінг відповідності українського законодавства європейському праву. Прем’єр зазначив, що Україна успішно реалізувала всі необхідні заходи для просування євроінтеграційного курсу. «Ми активно працюємо над відкриттям усіх шести кластерів у рамках переговорного процесу з ЄС. Це ключовий пріоритет», – підкреслив він.
Подальша підтримка України
Домбровскіс, у свою чергу, зазначив, що «був радий» зустрітися зі Шмигалем, щоб підтвердити тривалу підтримку Євросоюзом України. Він підкреслив: «Ми обговорили подальшу підтримку України з боку ЄС і те, як ReARM Europe і наша Біла книга про майбутнє європейської оборони посилять безпеку України та всієї Європи».
Нагадаємо, що напередодні Єврокомісія представила деталі нової оборонної ініціативи Євросоюзу SAFE, яка відкриває доступ до кредитів на 150 мільярдів євро для країн-членів. Ці кошти мають бути спрямовані насамперед на закупівлю компонентів зброї, вироблених в ЄС і Україні.
Проєкт комюніке саміту лідерів Євросоюзу, запланованого на 20 березня в Брюсселі, включає зобов’язання Європейського Союзу продовжувати фінансову та військову допомогу Україні, підтримуючи її незалежність, суверенітет та територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів. При цьому закликається до «справжньої політичної волі росії для завершення війни».