Соєві ф’ючерси в Чикаго знижуються через митні заходи Канади та ЄС

Згідно з останніми прогнозами зернової біржі Росаріо, урожай сої в Аргентині на 2024/25 рік очікується на рівні 46,5 млн тонн, що є нижчим за попередньо прогнозовані 47,5 млн тонн.
Про це розповідає AgroReview
Крім того, біржа знизила оцінку урожаю кукурудзи на 2024/25 рік до 44,5 млн тонн, зменшивши його з попередніх 46 млн тонн. У свою чергу, зерновий трейдер Archer-Daniels-Midland планує розглянути можливість продажу свого підрозділу з ф’ючерсів, щоб зменшити витрати, про що повідомляє агентство Bloomberg News.
Базисні ставки на соєві боби, що транспортуються баржами на узбережжя Мексиканської затоки США, дещо знизилися в середу після незначного зростання на початку тижня, тоді як ставки на кукурудзу залишилися стабільними. Спотові ціни на соєві боби, кукурудзу та пшеницю в США в середу не зазнали змін, а деякі елеватори навіть підвищили ціни, щоб заохотити фермерів продавати свій урожай.
«Звіти Міністерства сільського господарства США за кінець березня стають все більш актуальними», — зазначили аналітики.
Ці звіти, що містять інформацію про плани посіву та запаси зерна станом на 31 березня, є критично важливими для трейдерів. Виробники кукурудзи та сої в США продовжують приймати нестабільні рішення щодо посівних площ. В умовах тарифної війни соя може постраждати найбільше, що може зменшити площі посіву через побоювання з приводу зниження цін. Проте підвищення витрат на закупівлю кукурудзи може стимулювати фермерів до переходу на вирощування сої.
Мита ЄС, введені у відповідь на тарифні заходи США на сталь і алюміній, набудуть чинності в квітні і також вплинуть на імпорт соєвих бобів. Хоча в Європейському Союзі немає американських соєвих бобів, США вже поставили 4,5 млн тонн у ЄС цього маркетингового року.
Сьогодні вранці буде опубліковано щотижневий звіт Міністерства сільського господарства США з експортних продажів, з прогнозом обсягу продажів сої на 2024/25 рік у межах 275 000 до 700 000 тонн. Прогноз продажу нового врожаю становить від 0 до 100 000 тонн, а продаж соєвого шроту — від 190 000 до 410 000 тонн, з обсягом продажу соєвої олії в межах 40 000 до 85 000 тонн.
Ф’ючерси на соєві боби на товарній біржі Чикаго завершили торги зниженням четверту сесію поспіль на тлі оголошення Канадою та ЄС про введення мит у відповідь на товари США. Трейдери побоюються можливого негативного впливу на експорт кукурудзи та сої до ЄС, особливо після того, як Китай вже перейшов на постачання з Південної Америки через тарифні спори під час першого терміну президентства Дональда Трампа.
Травневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT знизилися на 10,3/4 центи до 10,00-1/2 долара за бушель. Ф’ючерси на соєвий шрот закрилися зі зниженням на $1,60 до $300,20 за коротку тонну, а на соєву олію — на 0,25 цента до 41,68 цента за фунт.
Канада, найбільший постачальник сталі та алюмінію в США, оголосила про введення мит у розмірі 25% на американські товари на загальну суму 29,8 млрд канадських доларів (20,76 млрд доларів США). Це викликало негайну реакцію з боку Європейського Союзу, який оголосив про введення мит на суму до 26 мільярдів євро (28 мільярдів доларів) з наступного місяця.
Згідно з даними галузевої асоціації Anec, експорт сої з Бразилії у березні може досягти 15,45 млн тонн, що на 4% більше за прогноз минулого тижня.
В Аргентині, найбільшому постачальнику соєвої олії та шроту у світі, робітники скасували загальнонаціональний страйк на заводах з переробки сої, хоча деякі робітники продовжили страйк. Це сталося після розпорядження уряду про призупинення страйків.
Крім того, введення мит ЄС на американські зернові продукції може завдати шкоди європейському селянству, яке, залежить від імпорту кормів для тварин, про що заявила асоціація FEFAC.
Таким чином, ринок зерна продовжує відчувати тиск через нові митні заходи, які можуть суттєво вплинути на міжнародну торгівлю сільськогосподарською продукцією.