США планують ізолювати економіку Китаю через тарифні переговори із понад 70 країнами

США планують ізолювати економіку Китаю через тарифні переговори із понад 70 країнами
Фото: з відкритих джерел

Адміністрація Джо Байдена має намір використати поточні тарифні переговори для створення тиску на міжнародних торговельних партнерів з метою обмеження їхніх економічних зв’язків із Китаєм, повідомляє The Wall Street Journal. За словами джерел, США прагнуть отримати від інших країн зобов’язання ізолювати китайську економіку у відповідь на зниження торговельних та тарифних бар’єрів, запроваджених Вашингтоном.

Про це розповідає AgroReview

Офіційні особи США мають намір звертатися до більш ніж 70 країн із проханням заборонити доставку товарів із Китаю через їхні території, не дозволяти китайським компаніям розташовуватися на їхній землі та обмежити закупівлі дешевих промислових товарів із Китаю задля посилення тиску на Пекін. Це має завдати шкоди вже й так уразливій економіці Китаю та змусити його сісти за стіл переговорів із меншими домінуючими позиціями.

Мета стратегічної ізоляції та можливі наслідки

Згідно з повідомленнями, ці заходи є частиною більш широкої стратегії тиску на Китай напередодні потенційних переговорів між президентом США Джо Байденом та лідером КНР Сі Цзіньпіном. Точні вимоги до інших країн можуть варіюватися залежно від ступеня їхньої економічної залежності від Китаю.

Як зазначає видання, офіційні особи США вже почали обговорювати цю ідею з деякими країнами. Президент Джо Байден натякнув на таку можливість у вівторок під час інтерв’ю для телеканалу “Fox News”, зазначивши, що США можуть змусити інші держави обирати між ними та Китаєм у відповідь на рішення Панами відмовитися від участі в ініціативі “Один пояс, один шлях”, глобальній програмі китайської інфраструктурної підтримки країн, що розвиваються.

Автором цієї тактики виступає міністр фінансів США Скотт Бессент, який активно бере участь у торгових переговорах. Після оголошення 9 квітня про 90-денну паузу щодо введення нових тарифів для більшості країн, за винятком Китаю, він взяв на себе провідну роль у формуванні політики. Зустріч у Мар-а-Лаго 6 квітня, на якій обговорювали цю стратегію, стала важливим етапом у формуванні підходу щодо тиску на Китай та його компанії, щоб змусити їх уникати американських мит та обмежень.

Перегляди: 41
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/ssha-planuyut-izolyuvaty-ekonomiku-kytayu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини