Україна лідирує у світовому імпорті зброї через агресію росії

Згідно з даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI), європейський імпорт зброї зріс на 155% у період з 2020 по 2024 роки. Україна стала найбільшим імпортером зброї у світі після вторгнення росії в 2022 році, займаючи 8,8% світового імпорту озброєнь.
Про це розповідає AgroReview
На частку США припало майже 50% цього імпорту, що підкреслює зростаючу роль Америки у забезпеченні військовими засобами країн, які зазнають загрози. Компанії зі США збільшили свою частку в світовому експорті озброєнь до 43% у 2020-2024 роках, порівняно з 35% у період з 2015 по 2019 роки.
Європа та її нові напрямки
Обсяги світового імпорту озброєнь на Європу в цілому зросли до 28%, тоді як у попередні роки цей показник становив лише 11%. США поставили більше 50% озброєнь, що імпортуються в Європу, а найбільшими замовниками стали Велика Британія, Нідерланди та Норвегія.
Скорочення експорту з росії
Водночас експорт зброї з росії за чотири роки скоротився до 7,8% світового ринку, в порівнянні з 21% у попередні періоди. Це пов’язано з міжнародними санкціями та підвищенням внутрішнього попиту на озброєння.
Загалом, обсяги світових постачань зброї залишилися приблизно на тому ж рівні, що й у попередні роки.