Україна завершила підготовку до запуску американсько-українського Інвестиційного фонду відбудови

Україна здійснила всі необхідні кроки для створення американсько-українського Інвестиційного фонду відбудови, який має стати важливим інструментом для залучення інвестицій у національну економіку. Відповідно до проведених процедур, Українське агентство з підтримки державно-приватного партнерства та Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) нещодавно підписали дві додаткові угоди — про обмежене партнерство та створення товариства з обмеженою відповідальністю, яке виступатиме генеральним партнером Фонду.
Про це розповідає AgroReview
Структура та управління Інвестиційного фонду
Офіційне створення фонду заплановано на 23 травня, проте його реальна діяльність розпочнеться щонайменше через два місяці. Перші інвестиції очікуються у вересні: стартовий внесок від DFC становитиме 25 мільйонів доларів США. Міністр економіки України Юлія Свириденко передала до посольства США офіційну ноту, яка підтверджує завершення всіх внутрішніх процедур для запуску фонду.
Управління Інвестиційним фондом буде здійснюватися на паритетних засадах. Загалом до керівництва увійде шість менеджерів, з яких три представлятимуть Україну, а три – США. Одним із представників американської сторони стане міністр фінансів Скотт Бессент.
Ключові органи та прийняття рішень
У структурі Фонду функціонуватимуть чотири основні комітети: операційного управління, аудиторський, комітет з пошуку проєктів і комітет інвестиційних рішень. У перших двох комітетах забезпечується рівне представництво обох сторін (по два учасники). У комітеті з пошуку проєктів перевага буде на боці української сторони, а у комітеті з прийняття інвестиційних рішень більшість отримають представники США.
Критичні рішення прийматиме Керуюча рада Фонду лише на основі консенсусу, тобто одностайно.
Такий підхід гарантує прозорість, ефективність та збалансованість у процесі управління фондом, що має посилити довіру іноземних інвесторів та прискорити економічне відновлення України.