В Україні планують вирішити проблеми застарілого житлового фонду

У Верховній Раді України зареєстровано урядовий законопроєкт “Про основні засади житлової політики”, який має на меті вирішення ряду питань, зокрема й проблеми застарілого житлового фонду. Профільний комітет вже рекомендував ухвалити цей документ у першому читанні, що відкриває можливість для його розгляду найближчим часом.
Про це розповідає AgroReview
Законопроєкт зареєстрований під номером 12377. За словами нардепки Олени Шуляк з партії “Слуга народу”, новий закон став необхідним через те, що існуюча система житлової політики залишається на основі Житлового кодексу, прийнятого в 1983 році.
“Наразі житлова сфера України має низку гострих проблем. Зокрема: близько 600 тис. людей стоять у черзі на житло “без будь-якої надії на його отримання”; відсутня соціальна оренда житла, маневровий житловий фонд; законодавче регулювання питання орендного житла перебуває на примітивному рівні; державна іпотечна політика щодо допомоги ВПО – слабка; застарілий житловий фонд”, – зазначила вона.
Олена Шуляк підкреслила, що ці проблеми загострилися через мільйони внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та руйнування житла внаслідок війни, що ускладнює ситуацію.
Законопроєкт передбачає створення “ефективної кредитно-іпотечної політики”, що включає:
- пільгову іпотеку;
- компенсацію вартості житла;
- оренду із викупом;
- лізинг.
Водночас профільний комітет Верховної Ради, який займається організацією державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, вже дав оцінку законопроєкту, рекомендувавши його прийняття за основу у першому читанні. Проте, як наголошується, “зважаючи на необхідність комплексного техніко-юридичного та редакційного доопрацювання проекту Закону, а також узгодження окремих його положень з іншими нормами законодавства”, при підготовці до другого читання слід врахувати “пропозиції і поправки щодо виправлень, уточнень, усунення помилок та/або суперечностей”.