Українські аграрії готують нову хвилю інвестицій у ринки ЄС

Президент Українського Клубу Аграрного Бізнесу Алекс Ліссітса повідомив, що український аграрний сектор продовжує активно розвивати співпрацю з країнами Європейського Союзу. За його словами, українські сільгоспвиробники вже реалізують спільні проєкти із партнерами з ЄС, зокрема у Румунії, Польщі та Іспанії. Це свідчить про наміри українських компаній посилити свою присутність та інвестувати у європейський агробізнес у найближчі роки.
Про це розповідає AgroReview
Взаємний інтерес між Україною та ЄС
Алекс Ліссітса підкреслив, що очікується двосторонній рух інвестицій. З одного боку, європейські компанії розглядають можливість виходу на український ринок, а з іншого – українські аграрні підприємства планують розширювати свою діяльність у країнах Європейського Союзу. На думку експерта, саме найближчими роками можна очікувати суттєвого збільшення таких інвестиційних кроків.
Виклики у торгівлі та нові правила для українських аграріїв
“З одного боку, ми очікуємо приходу європейців до нас, а з іншого, наші аграрні компанії, найімовірніше, підуть на європейські ринки. Цього варто очікувати в найближчі роки”, – додав він.
Водночас Алекс Ліссітса наголосив, що Європейський Союз вже попередив Україну про припинення дії автономних торговельних преференцій. Станом на травень 2025 року немає жодних пропозицій з боку ЄС щодо подовження пільгових умов. Це означає, що після 5 червня, імовірно, повернуться чинні з 2015 року правила Зони вільної торгівлі з ЄС із великою кількістю квот та обмежень.
Додатково Ліссітса зазначив, що українським аграріям доведеться конкурувати з росією на низці світових ринків, що створює додаткові виклики для національних експортерів.