Вплив економічної політики Трампа на статус долара у світовій торгівлі

Вплив економічної політики Трампа на статус долара у світовій торгівлі
Фото: з відкритих джерел

Економічні рішення, що їх реалізує президент США Дональд Трамп, навряд чи вплинуть на становище долара як основної валюти в міжнародних торгових операціях, розрахунках і резервних фондах. Під час попередніх етапів торгових воєн, як правило, спостерігалося зміцнення долара, а валюти країн, проти яких США запроваджували мита, зазнавали втрат.

Про це розповідає AgroReview

Цю думку висловив голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”), коментуючи ситуацію в економіці. Він підкреслив, що аналогічні процеси відбувалися і під час першого терміну президентства Трампа.

Долар залишається беззаперечним лідером

Гетманцев зауважив, що на сьогодні немає реальної альтернативи долару на світовій арені. Це також свідчить про те, що його статус не під загрозою. “Звісно, є євро, друга за значенням резервна валюта, але його частка у міжнародних резервах утричі менша (20% у євро та майже 60% – у долара). Цей показник суттєво поступається іншим напрямкам у глобальній економіці”, – зазначив він.

Трамп змінює глобальну економічну гру

Данило Гетманцев акцентував увагу на тому, що Трамп прагне змінити правила міжнародної економіки. Сучасний стан глобалізації та вільної торгівлі став результатом багаторічного розвитку, який дозволив країнам, що розвиваються, демонструвати швидкі темпи економічного зростання та підтримувати світову економіку. Попри те, що це сприяло значному зниженню бідності за останні півстоліття, для США результати виявилися неоднозначними.

З одного боку, країна отримала вигоду від такої політики, проте, з іншого, формувалися значні торгові дефіцити у стосунках із ключовими економічними партнерами. Більш того, ця політика сприяла становленню Китаю як глобальної суперсили: за номінальним ВВП він займає друге місце у світі, а за паритетом купівельної спроможності – перше.

Ці фактори, на думку Гетманцева, зумовили Трампа намагатися змінити баланси в міжнародній торгівлі ще під час його першого терміну. “Схожі, але вже більш глибинні спроби реалізуються й нині, що проявляється в протекціоністській політиці США, спрямованій на захист внутрішнього ринку. Зокрема, це включає введення захисних мит проти Мексики, Канади та Китаю, а також погрози щодо мит для країн Європейського Союзу, Індії та Бразилії. Трамп оголосив курс на зменшення залежності від критичної сировини, нарощування видобутку енергоресурсів, агресивний розвиток штучного інтелекту, підтримку обробної промисловості та інновацій”, – підсумував він.

Перегляди: 835
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/vplyv-ekonomichnoyi-polityky-trampa-status
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини