Вплив експорту агропродукції з України на ринки ЄС залишається незначним

Українська аграрна продукція, незважаючи на високу якість і ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки Європи, все ще стикається з політичними перешкодами. Про це заявив голова “Українського клубу аграрного бізнесу” Олег Хоменко. Він підкреслив, що після 2022 року виробники агропродукції України опинилися перед подвійними викликами: окрім складних умов виробництва і логістики, додалися ще й політичні бар’єри.
Про це розповідає AgroReview
Частка українського імпорту на ринку ЄС
Експерт акцентував увагу на тому, що український аграрний експорт має мінімальний вплив на європейські ринки. За його словами, якщо розглянути структуру споживання в Європейському Союзі, то частка імпорту з України не перевищує 10%:
- пшениця – 6%
- цукор – 3%
- м’ясо птиці – 2%
- яйця – 1%
При цьому, як зауважив Хоменко, вартість виробництва українського зерна чи м’ясної продукції на 80% складається з витрат на засоби виробництва, які надходять із країн ЄС. Йдеться про добрива, сільськогосподарські машини та обладнання на загальну суму близько 7 мільярдів євро.
Українські аграрії та підтримка з бюджету ЄС
“І це треба донести партнерам”, – сказав Хоменко.
Він також підкреслив, що європейським фермерам не слід турбуватися через можливе зменшення дотацій ЄС у зв’язку із зростанням українського експорту, оскільки аграрії України вже давно працюють у ринкових умовах без суттєвої бюджетної підтримки.