ЄС повертає квоти для української агропродукції: переговори щодо нової торгової угоди

ЄС повертає квоти для української агропродукції: переговори щодо нової торгової угоди
Фото: з відкритих джерел

Європейський Союз з 6 червня відновив дію торговельних умов для України, які існували до 2022 року. Це означає завершення дії безмитного режиму експорту та повернення до квотування низки українських сільськогосподарських товарів. Згідно з новими правилами, квоти діятимуть до 31 грудня 2025 року й становитимуть 7/12 від стандартного річного обсягу. Наприклад, для пшениці встановлена квота у 583 333 тонни, для кукурудзи – 379 167 тонн, цукру – 20 000 тонн, а для м’яса птиці – 52 511 тонн.

Про це розповідає AgroReview

Вплив квот на торгівлю між Україною та ЄС

У Міністерстві економіки зазначають, що режим вільної торгівлі між Україною та ЄС залишається чинним, проте квоти охоплюють сорок категорій агропродукції. У разі відсутності поступок з боку європейських партнерів щодо перегляду квот під загрозою може опинитися обсяг торгівлі на $3,5 млрд, а потенційні втрати для українського експорту оцінюються у $800 млн. Проте це розглядається як найгірший сценарій.

Переговори щодо нової торгової угоди

Паралельно ЄС та Україна вже ведуть переговори про нову торгову угоду. Очікується, що новий документ встановить імпортні квоти на аграрну продукцію на рівні, проміжному між чинними обмеженнями і тимчасовими послабленнями, запровадженими після вторгнення російської федерації у 2022 році. За інформацією Європейської комісії, оновлена угода може бути прийнята найближчим часом.

“Відсутність поступок з боку ЄС щодо перегляду квот зачіпає торгівлю обсягом у $3,5 млрд і може зменшити виторг на $800 млн, але це найгірший сценарій”.

За словами міністра аграрної політики Віталія Коваля, Україна має шанс досягти домовленості з ЄС до кінця липня. Заступник міністра економіки Тарас Качка наголосив на важливості домовленостей щодо таких товарів, як цукор, м’ясо птиці, мед, яйця та соки. Водночас заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький зазначив, що поточних квот вистачить лише на два-три місяці експорту. Відтак, щоб уникнути зупинки торгівлі з ЄС окремими товарами, необхідно оперативно знайти взаємовигідне рішення.

Перегляди: 31
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/yes-povertaye-kvoty-dlya-ukrayinskoyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини