ЄС і Велика Британія розширили санкції проти рф, тоді як США утримались

Європейський Союз затвердив сімнадцятий пакет санкцій проти російської федерації, спрямований на посилення тиску на тіньовий флот рф. Нові обмеження торкнулися майже 200 суден, збільшуючи загальну кількість підсанкційних кораблів, що транспортують російську нафту, озброєння та викрадене українське зерно, до 342 одиниць.
Про це розповідає AgroReview
Нові обмеження ЄС та Британії: деталі
Окрім тиску на тіньовий флот, ЄС ввів торгові санкції проти компаній з Туреччини, Сербії, Узбекистану та ОАЕ, які допомагали рф обминати попередні обмеження. Значно розширено й перелік фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із військово-промисловим комплексом рф: їм закрито в’їзд до країн ЄС, а також заморожено активи. Водночас нові санкції не стосуються «масштабних» обмежень, які погрожують запровадити у разі, якщо москва відмовиться від 30-денного припинення вогню. ЄС уже розпочав підготовку до наступного, вісімнадцятого пакета санкцій.
Велика Британія також оголосила про нові санкції проти росії. Під обмеження потрапили 100 об’єктів у військовій, енергетичній та фінансовій сферах, а також особи, залучені до інформаційної війни кремля проти України. Санкції зачепили ланцюги постачання російських озброєнь, зокрема ракет «Іскандер», 46 фінансових установ, що сприяють обходу санкцій, та 18 суден тіньового флоту. Лондон разом із партнерами продовжує роботу над посиленням цінових обмежень щодо російської нафти.
Позиція США та реакція Європи
На тлі посилення санкцій з боку ЄС і Великої Британії, президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з володимиром путіним повідомив, що не має наміру посилювати санкції проти рф, щоб не ускладнювати переговори з москвою, які, за його словами, «мають шанс на прогрес».
«У ЄС обурені цим та остерігаються, що Трамп може укласти угоду з Путіним, яка задовольнить “максималістські вимоги” РФ і суперечитиме інтересам України».