Євро демонструє рекордне зростання на валютному ринку

Євро показує найшвидше зростання за останні 15 років, що стало наслідком торговельної війни, розв’язаної президентом США Дональдом Трампом. Ця ситуація поставила під сумнів стабільність долара, і аналітики прогнозують подальше зміцнення євровалюти, яка може досягти позначки 1,2 долара.
Про це розповідає AgroReview
Станом на 7:45 ранку на лондонській біржі євро торгувався на рівні 1,1413, додавши 0,5%. Згідно з наданими даними, «євро стає головним бенефіціаром послаблення долара. Оскільки інвестори переглядають роль американської валюти у світовій фінансовій системі після того, як президент Дональд Трамп дестабілізував ринки запровадженням мит та загострив торгову війну з Китаєм», – зазначають аналітики.
Причини зростання євро
Зростання євро пов’язане з кількома ключовими факторами. По-перше, спостерігається очікування збільшення бюджетних видатків у Німеччині, що розглядається як підтримка для єврозони у випадку глобального економічного спаду. По-друге, скорочення торгового профіциту Європи зі США веде до зменшення доходів, які повертаються в доларові активи.
Однак, зміцнення євро може нести й певні ризики. «Невідомо, наскільки позитивно це оцінюють центробанки країн-членів ЄС, зважаючи на їхню стурбованість перспективами економічного зростання», – резюмується у матеріалі. Незважаючи на це, очевидно, що «євро успадкував частину традиційної ролі долара», оскільки побоювання щодо економіки США зростають.
“Раніше євро в основному сприймався як ризиковий актив. Але тепер він росте як на позитивних, так і негативних новинах.”
Ситуація з євро в Україні
Національний банк України оновив офіційний курс євро на 15 квітня до 47,02 грн, що є рекордним показником в історії країни. Аналітики вказують на кілька причин зростання євро, зокрема стрімке зниження долара в порівнянні з іншими валютами.
Фінансовий аналітик Олексій Козирев акцентує на непередбачуваності рішень президента Трампа, які впливають на всі ринки, зокрема на валютному ринку, а також на можливі зміни процентних ставок Європейського центробанку (ЄЦБ). Якщо не буде несподіванок з показниками інфляції та ринку праці, ЄЦБ може знизити ставки або залишити їх на поточному рівні. Це викличе додаткові коливання на валютному ринку.