Євросоюз планує ввести мита на м’ясо та крупи з США

Європейський Союз готується найближчим часом запровадити мита на імпорт американських товарів обсягом до $28 млрд у відповідь на нові тарифи, введені США. Про це повідомляє Reuters.
Про це розповідає AgroReview
У матеріалі зазначається, що вже 7 квітня Єврокомісія представить перелік американських товарів, які підлягають оподаткуванню, а голосування серед країн-членів відбудеться 9 квітня. До можливого списку увійдуть м’ясо, крупи, вино, деревина, одяг, а також побутові товари — від пилососів до жувальної гумки і зубної нитки. Також буде пропонуватися оподаткування бурбону.
Політичні обговорення та занепокоєння агрокомпаній
Незабаром відбудеться перша загальноєвропейська політична зустріч, присвячена запровадженню мит як відповіді на обмеження з боку США. Міністри, відповідальні за торгівлю, з 27 держав ЄС обміняються думками щодо впливу та оптимальних шляхів реагування.
Водночас асоціації Copa та Cogeca висловили стурбованість з приводу можливого введення обмежень, що може привести до ескалації торговельної напруженості між ключовими партнерами. Це, у свою чергу, може загрожувати стабільності сектору, який залежить від відкритих і передбачуваних ринків.
Президент Copa Массіміліано Джансанті підкреслив, що європейські фермери вже стикаються з численними проблемами, включаючи зростання виробничих витрат і вплив кліматичних змін. «Ці нові тарифи ще більше посилять невизначеність і фінансове навантаження на наш сектор, що вплине як на виробників, так і на споживачів. Забезпечення нашої продовольчої безпеки має бути компасом для Європи в ці складні часи», — сказав він.
Необхідність дипломатії
Президент Cogeca Леннарт Нільссон зазначив, що запропоновані торговельні заходи не принесуть користі фермерам ні в ЄС, ні в США. Натомість вони можуть обмежити можливості агровиробників, підвищити ціни та ослабити стійкість сільськогосподарського бізнесу.
Copa та Cogeca закликають політиків ЄС і США вичерпати всі дипломатичні можливості для уникнення ескалації конфлікту. Вони підкреслюють, що важливо конструктивно працювати над вирішенням проблем, не ставлячи під загрозу наявні торговельні переваги, щоб фермери і агрокооперативи могли й далі сприяти продовольчій безпеці та економічній стабільності обох сторін Атлантичного океану.