Зеленський запровадив санкції проти Міндіча та Цукермана: подробиці обмежень
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій Ради національної безпеки і оборони щодо Тимура Міндіча та Олександра Цукермана, які є громадянами Ізраїлю. Документ опубліковано на офіційному ресурсі Офісу президента.
Про це розповідає AgroReview
Санкції: блокування активів та обмеження прав
Відповідно до указу, щодо Міндіча та Цукермана застосовано низку суворих обмежень. Зокрема, йдеться про позбавлення їх державних нагород і відзнак, а також про повне блокування усіх активів. Окрім цього, санкції передбачають анулювання ліцензій і спеціальних дозволів, заборону на участь у процесах приватизації й оренди державного майна, обмеження доступу до користування радіочастотним спектром та електронними комунікаційними послугами.
«Санкції проти Міндіча та Цукермана передбачають позбавлення державних нагород та інших форм відзначення, а також повне блокування активів».
Додаткові обмежувальні заходи
Окремо указом встановлено заборону на участь у публічних і оборонних закупівлях, а також обмеження на заходження іноземних суден і літаків, здійснення правочинів із цінними паперами цих осіб та збільшення статутного капіталу компаній, пов’язаних із ними. Також застосовано додаткові контрольні заходи у сферах екології та безпеки, припинено спільні проєкти, заборонено передання технологій і прав інтелектуальної власності, а також набуття у власність земельних ділянок.
Як зазначено в додатку до указу, санкції щодо Міндіча та Цукермана мають різний строк дії: «безстроково; три роки». Указ набирає чинності 13 листопада 2025 року.
