Зміни у механізмі зупинення реєстрації податкових накладних: новації від ДПС

Зміни у механізмі зупинення реєстрації податкових накладних: новації від ДПС
Фото: з відкритих джерел

Голова Державної податкової служби (ДПС) Руслан Кравченко ініціював важливі зміни в механізмі зупинення реєстрації податкових накладних, що мають підвищити ефективність процесу.

Про це розповідає AgroReview

Відповідно до повідомлення ДПС, вже надіслані пропозиції до Міністерства фінансів України щодо змін до постанови уряду №1165.

«Удосконалюємо роботу системи СМКОР. Йдеться про зменшення кількості блокувань податкових накладних, спрощення процедури реєстрації, підвищення ефективності автоматизованого моніторингу, мінімізацію адміністративного тиску. Шість ключових змін. Прогнозуємо, що вони скоротять кількість заблокованих накладних. Але легше буде працювати тим, хто працює прозоро. Схеми та ухилення від податків не пройдуть», — зазначив Руслан Кравченко.

Основні зміни в механізмі реєстрації накладних

ДПС деталізувала нововведення, які вплинуть на реєстрацію податкових накладних:

  • Збільшення лімітів: Граничний обсяг постачання для безумовної реєстрації накладних зросте до 1 мільйона гривень, а для одного контрагента — до 100 тисяч гривень.
  • Зміни у кількості платників: Керівники зможуть займати аналогічні посади у п’яти платників, замість трьох.
  • Реєстрація операцій з малими сумами: Операції на суму до 10 тисяч гривень реєструватимуться без затримок, замість нинішнього ліміту в 5 тисяч гривень.
  • Зменшення бюрократії: Платники з позитивною податковою історією автоматично реєструватимуть накладні.
  • Удосконалення механізму автоматичного врахування: Знизиться потреба в поданні документів для врахування таблиці даних платника.

Покращення для підприємців

Зміни також включають нові критерії ризиковості операцій, що позитивно вплине на повернення товарів від неплатників ПДВ. Зокрема, розрахунок коригування не вважатиметься ризиковим протягом 90 днів, що зменшить ймовірність його блокування.

Руслан Кравченко також нагадав про роботу 29 центрів, створених в регіонах, які надають підприємцям допомогу у питаннях, що стосуються зупинення накладних та виведення з категорії ризикових. За статистикою, в лютому показник заблокованих накладних знизився майже вдвічі — до 0,39%, а з початку року 9,3 тисячі суб’єктів господарювання були виведені з ризикових.

Перегляди: 311
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/zminy-mehanizmi-zupynennya-reyestracziyi-podatkovyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    Новини