Зростання експорту української олії та меду до США попри вищі мита

Україна, за підсумками 2024 року, експортувала продукції до США на загальну суму $870 млн, що є значним кроком вперед у порівнянні з 2023 роком. Поліпшення логістики стало важливим фактором цього зростання.
Про це розповідає AgroReview
Про це розповів заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка в інтерв’ю «Економічній правді». Він зазначив, що 41% українського експорту до США минулого року становив чавун. «Чавун — специфічний товар: якщо наші металургійні заводи добре працюють, то тоді ми менше експортуємо чавуну, тому що це універсальна напівсировина. Можливо, ми будемо експортувати навіть більше чавуну, якщо буде більше виробництва сталі в США через ті мита на сталь, які були запроваджені 12 березня», — повідомив він.
Перспективи української соняшникової олії та меду
Серед інших товарів, що експортуються до США, варто відзначити соняшникову олію. Хоча цей ринок не є найбільшим у порівнянні з Індією чи Європейським Союзом, Україна змогла продати туди олії на $40 млн. Тарас Качка пояснив, що з огляду на вищі мита для Індонезії та Малайзії, які постачають пальмову олію, може виникнути більший попит на українську соняшникову олію.
Також 16% всього експорту українського меду йшло до США. «У 2024 році ми продали туди меду на понад $20 млн. Попит на наш мед дуже високий, ми є одними з лідерів. Тут збережеться попит або буде якесь перезаміщення. Найбільший постачальник меду в світі — Китай, проте в них мита вищі, ніж для нас», — додав торговий представник.
Виробництво кришечок для пляшок
Тарас Качка також вказав, що Україна є одним із глобальних лідерів у виробництві кришечок для пляшечок, зокрема, один з виробників має глобальні контракти. «Це бізнес, у якому навіть один відсоток збільшення вартості може зруйнувати все. І таких прикладів багато. Для держави це може бути непомітно, але для малої компанії втрата ринку на $100 тис. може бути ударом», — підсумував він.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції, яка відбудеться 24 квітня в Києві. Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!