Агроспільнота звернулась до Уряду з пропозиціями щодо бронювання військовозобов’язаних аграріїв

Агроспільнота звернулась до Уряду з пропозиціями щодо бронювання військовозобов’язаних аграріїв
Фото: з відкритих джерел

Асоціація «Українських клуб аграрного бізнесу», яка входить до ГС «Всеукраїнський аграрний форум», разом із ГС «Аграрний союз України», Всеукраїнською асоціацією громад, асоціацією «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація» та ГС «Всеукраїнська аграрна рада», звернулась до Першого віце-прем’єр міністра України – Міністра економіки України Свириденко Юлії з пропозиціями щодо деяких аспектів бронювання військовозобов’язаних, які працюють в галузі сільського господарства.

Про це повідомляє УКАБ.

Як йдеться у зверненні, Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 194 врегульовано питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану. Більшість аграріїв навесні 2022 року пройшли процес бронювання і отримали відстрочку від мобілізації. Водночас, відповідно до пункту 3 вказаної постанови строк дії відстрочки від мобілізації не може перевищувати шість місяців. Задля отримання нової відстрочки для військовозобов’язаних аграрними підприємствами проводиться системна робота з формування відповідних списків та подання відповідних пропозицій. Однак, наразі процес бронювання став затягуватися саме в органах державної влади, відповідальних за прийняття відповідних рішень.

Нещодавно Міністерством аграрної політики і продовольства України було презентовано аграріям зміни до порядку бронювання, суть яких полягає в автоматизації процедури бронювання на базі нової інформаційно-комунікаційної системи “єБронювання”. Такі зміни дозволять значно оптимізувати та пришвидшити процес бронювання і маємо надію, що це дійсно дозволить вирішити порушені вище проблеми. В той же час, всі розуміють що розробка такої системи та її запровадження потребуватиме часу.

«Однак, вже у серпні – вересні 2022 року у багатьох аграріїв спливе термін дії відстрочки від мобілізації і працівник сільського господарства може бути мобілізований прямо під час польових робіт, що взагалі ставить під загрозу нову посівну компанію», – наголошується у зверненні.

Для успішного проведення осінньо-польових робіт необхідно прийняти системне рішення щодо одноразового продовження строку дії відстрочки від мобілізації на період розробки та запровадження нової системи “єБронювання”. Члени ВАФ підготували пропозиції щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України, якими пропонується одноразово продовжити строк дії відстрочки від мобілізації до 31 грудня 2022 року для працівників, термін дії бронювання у яких спливає у серпні – грудні 2022 року.

Варто відзначити, що стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначає, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані заброньовані за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Саме тому, запропоновані зміни не суперечать чинному законодавству та можуть бути реалізовані через внесення змін до Постанови КМУ від 3 березня 2022 р. № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану».

Враховуючи вищезазначене, провідні громадські об’єднання АПК закликають владу якнайшвидше ініціювати внесення відповідних змін та не допустити зриву осінньо-польових робіт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrospilnota-zvernulas-do-uryadu-z-propozycziyamy-shhodo-bronyuvannya-vijskovozobovyazanyh-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати