Агровиробники зможуть зареєструватися та отримати допоміжну техніку для завантаження та розвантаження зернових рукавів

Агровиробники зможуть зареєструватися та отримати допоміжну техніку для завантаження та розвантаження зернових рукавів
Фото: з відкритих джерел

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) розпочали реалізацію другого етапу програми з надання фермерам рукавів для зберігання зерна. Старт роздачі рукавів відбувся в селі Велика Димерка Київської області за участі Координаторки системи ООН в Україні Деніз Браун, Голови офісу ФАО в Україні П’єра Вотьє, представника Посольства Канади Сергія Курдицького та заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Дениса Башлика.

«У межах першого етапу роздачі рукавів для тимчасового зберігання зерна 700 фермерів вже отримали близько 15 000 зернових рукавів. Загалом завдяки нашій співпраці з Мінагро та підтримці донорів буде надано 31 000 рукавів, що покриє потребу 6,2 млн тонн зберігання зерна» – зазначив П’єр Вотьє

Голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні П’єр Вотьє підкреслив, що прийом заявок на отримання засобів тимчасового зберігання (рукавів) відбувався у два етапи через Державний аграрний реєстр – до 9 жовтня та до 3 листопада. Загалом у межах двох етапів надійшло близько 2 000 заявок від малих та середніх агровиробників

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик зазначив, що ФАО та Мінагрополітики найближчим часом оголосять про прийом заявок через Державний аграрний реєстр на отримання 105 комплектів допоміжної техніки.

«В рамках програми окрім рукавів аграрії отримають комплект техніки для загрузки зерна. Один комплект техніки включає завантажувач, розвантажувач та 2 причепи бункери-перевантажувачі. Техніка буде надаватися з розрахунку один комплект на завантаження не менше 292 рукавів», – сказав він.

Під час візиту Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун висловила готовність повністю сприяти в подоланні кризових явищ в агросекторі, які виникли через повномасштабну війну в Україні, та запевнила в подальшій співпраці та підтримці українських аграріїв.

Нагадаємо, проект реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США.

Загалом, завдяки підтримці урядів Канади, Японії та Minderoo Foundation українські фермери отримають близько 31 000 зернових рукавів, місткістю 200 тон кожен, що забезпечить зберігання близько 30% від загальнонаціональної потреби. За попередніми оцінками потреба у зберіганні становить 15,7 млн тонн. Зберігати зерно у рукавах можна протягом 12-18 місяців.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrovyrobnyky-zmozhut-zareyestruvatysya-ta-otrymaty-dopomizhnu-tehniku-dlya-zavantazhennya-ta-rozvantazhennya-zernovyh-rukaviv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН