Аграрії закликають владу скасувати дискримінаційні «соєві правки»

Аграрії закликають владу скасувати дискримінаційні «соєві правки»

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулась до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голови Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського та голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева із закликом внести до порядку денного сесії ВРУ законопроєкт №2446, яким скасовуються дискримінаційні «соєві правки».  Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Наприкінці 2017 року Верховна Рада минулого скликання ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році», яким  скасувалось відшкодування ПДВ при експорті соняшнику, ріпаку і сої.

Ці зміни уже в 2018 році призвели до різкого зростання різниці між експортними та внутрішніми закупівельними цінами на соєві боби, від чого найбільше постраждав малий та середній аграрний бізнес, який, не маючи змоги самостійно експортувати урожай, змушений був продавати його внутрішнім переробникам або експортерам. А ті у свою чергу, аби компенсувати невідшкодоване ПДВ, занижували закупівельні ціни. Та сама ситуація тепер може повторитись і з ріпаком: з 1 січня 2020 року скасовується відшкодування ПДВ при експорті свиріпи або ріпаку за виключенням експортерів, котрі є безпосередніми виробниками цієї продукції. Однак, як уже зазначалось, малі та середній аграрії в переважній більшості не мають змоги експортувати ріпак самостійно і знову будуть змушені продавати урожай за заниженою ціною собі у збиток.

ВАР наголошує, що «соєві правки», окрім того, що є дискримінаційними по відношенню до малого та середнього агровиробника, ще й стимулюватимуть розвиток тіньового ринку: згадані культури закуповуватимуться за «чорну готівку» за ціною без ПДВ з подальшим експортом, без відшкодування і без повернення валютної виручки в країну.

Більше того: дані правки суперечать Конституції України в частині того, що держава повинна захищати конкуренцію та недопускати неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісну конкуренцію. Прийняття їх є грубим порушенням зобов’язань, взятих Україною на себе при вступі в СОТ та підписанні Угоди про асоціацію з Євопейським Союзом.

ВАР закликає керівництво держави відновити справедливість та чесну конкуренцію в аграрному секторі, забезпечити рівні умови роботи для всіх його учасників.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ahrariyi-zaklykayut-vladu-skasuvaty-dyskryminacijni-soyevi-pravky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати