174499

Актуальні ціни на овочі

Ціни на асортимент салатних овочів на ринку "Шувар".

Українську рибу найбільше купують Німеччина і Данія

Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Держрибагентства.

“За даними Державної служби статистики України, протягом січня-травня 2020 року нашою державою поставлено на зовнішні ринки риби та ракоподібних на понад 10,6 млн дол. США”, — сказано у повідомленні.

Зазначається, що це на 8,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

“Так, 31% всього експорту української риби та ракоподібних у грошовому вимірі припадає на Німеччину (3 358,4 тис. дол. США). До Данії поставлено 20% продукції на 2 097,3 тис. дол. США”, — додається у повідомленні.

Повідомляється, що також значні поставки здійснено до Литви (на 958,6 тис. дол. США), Молдови (на 703,1 тис. дол. США), Ізраїлю (на 659,5 тис. дол. США), Нідерландів (на 551,5 тис. дол. США) та Франції (на 551,3 тис. дол. США).

Аграрії вже зібрали 20,6 млн тонн зерна

Загалом аграрії зібрали 21,9 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 7 млн тонн за тиждень) з площі 6,3 млн га. Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.

У розрізі культур за звітній період намолочено:

пшениці – 12,8 млн тонн з площі 3,5 млн га (53%);

ячменю – 6,4 млн тонн з площі 1,7 млн га (75%);

гороху – 385 тис. тонн з площі 173 тис. га (74%);

Крім того, ріпаку зібрано 1,2 млн тонн з площі 623 тис. га (55%).

Лідерами за обсягами збору врожаю від початку збиральної кампанії є:

Дніпропетровська обл. (2,7 млн тонн з площі 787 тис. га (+ 761 тис. тонн за тиждень);

Запорізька обл. (2,7 млн тонн з площі 776 тис. га (+ 572 тис. тонн за тиждень);

Херсонська обл. (2,5 млн тонн з площі 823 тис. га (+ 532 тис. тонн за тиждень);

Миколаївська обл. (2,5 млн тонн з площі 844 тис. га (+ 205 тис. тонн за тиждень);

Донецька обл. (2,2 млн тонн з площі 596 тис. га (+ 1,2 млн тонн за тиждень).

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Як змінилися ціни на м`ясо

Перевірили ціни на м'ясо на ринку "Шувар". В огляді м'ясо курки, індика та свинина.

Україна готова нагодувати Китай

Україна готова задовольнити зростаючий попит Китаю на українські продукти харчування та сільгосппродукцію.

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів за підсумками зустрічі віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної з надзвичайним і повноважним послом Китаю в Україні Фань Сяньжунем. "Україна має потужний експортний потенціал, і ми готові задовольнити зростаючий попит Китаю у високоякісних продуктах харчування та української сільгосппродукції, зокрема борошні, яблуках, свіжої черешні, курятини, риби та бобових", - наводяться слова Стефанишиної.

Вона також зазначила зростаючий обсяг двосторонньої торгівлі між Україною і Китаєм, що є важливим сигналом про загальний інтерес бізнесу та нові перспективи для розвитку торговельно-економічних відносин.

Віце-прем'єр додала, що важливим для посилення культурно-гуманітарного та бізнес-взаємодії є відновлення прямого регулярного авіасполучення між Києвом і Пекіном, яке припинено через карантин. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Чому українські фрукти і овочі дорожче, ніж у Європі

Про це ГолосUA розповів голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крихта.

«Собівартість виробництва продукції в Україні дуже висока. Та обставина, що за кордоном ця продукція може бути дешевше, як раз дуже яскраво це демонструє. Собівартість виробництва фруктів в Україні і, наприклад, у Польщі – дві різних собівартості. Звичайно, це демонструє те, що на польському ринку ця продукція буде дешевшою для польського споживача. На ринку України, звичайно, вона буде дорожче. Іншого виходу, як перекласти додаткові витрати українського виробника на споживача, просто немає. Сьогодні це найбільша економічна проблема і економічний факт, який впливає на доступність продукції для українського споживача», – сказав Дмитро Крихта.

Зміцнення курсу гривні несприятливо впливає на українського виробника овочів і фруктів.

«У якомусь сенсі ростуть середні зарплати. Але разом з цим зростає і собівартість продукції. На це не стільки впливає індекс інфляції, скільки такі необ'єктивні фактори, як зміцнення курсу гривні. Виробник повинен купувати необхідні засоби захисту рослин, добрива. Переважно воно імпортне, купується за валюту, і звичайно, ми маємо підвищення цієї вартості. Це показники, які найбільше впливають на ціни. Ними не можна нехтувати і потрібно враховувати те, що є об'єктивні причини, чому зростає ціна на українську продукцію», – зазначив Дмитро Крихта.