178171

Активні тендери продовжують надавати підтримку високим цінам на пшеницю

Все більше сигналів що ціни на чорноморську пшеницю програють європейській через високі ціни, і при збільшенні пропозиції аргентинської та австралійської в листопаді-грудні конкуренція на світовому ринку посилиться і до кінця листопада ж буде зрозуміла ситуація зі станом озимих, що також може придавити ціни.

На цьому тижні Державне агентство Алжиру в ході проведеного тендеру закупило 510 тис. тонн європейської пшениці за ціною в середньому 263,5$/т C&F з поставкою в жовтні-листопаді.

Сьогодні ринок очікує рішення торгова корпорація Пакистану (ТСР) за тендером від 14 жовтня щодо закупівлі 300 тис.тонн борошномельної пшениці, оскільки ціни пропозиції були на рівні близько 284-296 $/т C&F проти 278,50 $/т C&F. за якою на попередньому тендері 5 жовтня було закуплено 330 тис. тон.

Міністерство торгівлі та промисловості Йорданії на тендері 14 жовтня закупило 60 тис. тонн румунської пшениці з поставкою в 1-й половині лютого 2021р за ціною 272 $/т C&F, в той час як ціна пропозиції російської пшениці були на рівні 288 $/т C&F.

Асоціація виробників комбікормів Таїланду (TFMA) відкинула всі пропозиції, зроблені на тендері із закупівлі 70 тис. тонн фуражної пшениці довільного походження оскільки ціни запропоновані були в середньому 270 $/т C&F, при очікуванні максимум 250 $/т C&F.

Турецьке агентство ТМО також оголосило тендер на покупку 175 тис тон пшениці який пройде 22 жовтня.

Суха погода в основних країнах експортерах продовжує викликати занепокоєння про майбутній врожай, але, з іншого боку, темпи сівби набагато вище торішніх, а прогноз опадів на найближчі тижні прискорює сівбу і може привести до зростання площ сівби на тлі високих цін на пшеницю і високої рентабельності виробництва.

Згідно з даними Мінсільгоспу США озима пшениця станом на 11 жовтня посіяна на 68% площ проти 61% рік тому і 61% в середньому за 5 років.

У Росії станом на 13 жовтня посіяно вже 83,6%, або 16 млн га прогнозованих площ озимих, хоча дефіцит вологи в грунті зберігається, але прогноз опадів на цьому тижні збільшує надії на хороші сходи.

Минулі опади в Україні минулого тижня прискорила сівба і за останній тиждень засіяно 1,2 млн га, а станом на 13 жовтня сівба озимої пшениці виконано на 63% до прогнозу, або 3,8 млн га.

Ринок американської пшениці завершив торги середовища нехай невеликим, але дружним зростанням. Драйвери біржових торгів на пшеничних майданчиках США не змінилися. Як і раніше - це сильний дефіцит грунтової вологи в Росії, Україні і в самих Штатах.

Грудневі котирування американської пшениці зросли:

м'яка Пшениця SRW в Чикаго знизилася на $ 01,01 до 219,26 $ / тонна
тверда Пшениця HRW в Канзас-Сіті зросла на $1,47 до 196,67 $ / тонна
тверда Пшениця HRS в Міннеаполісі зросла на $ 0,64 до 200,62 $ / тонна.

Грудневі ф'ючерси на європейську пшеницю на біржі в Парижі вчора знову виросли на 0,75 Є/т до 203,5 Є/т або 239,05$/т, що залишається максимальному рівні за 5 років. Саме завдяки активним покупкам французької пшениці з боку Китаю та продажам французької та прибалтійської пшениці в Алжир.

Посів пшениці в Європі йде хорошими темпами особливо після рясних опадів протягом попереднього місяця, що також в перспективі може чинити тиск на котирування.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Для зниження собівартості свинини необхідне лише високотехнологічне господарство – експерт

Таку думку висловив експерт,доктор с.-г. наук, професор кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України (м. Київ) Вадим Лихач у коментарі «АгроЮг».

За його словами, якщо за мету стоїть зниження собівартості продукції, на сьогоднішній день необхідно мати лише високотехнологічне господарство. По-іншому досягти зазначеної мети не вийде.

«Треба мінімізувати затрати корму, витрати на ветеринарний догляд, витрати на фонд з/п. Відповідно, якщо ти механізуєш і автоматизуєш виробництво, тобі і менше людей потрібно, тому і фонд з/п буде меншим. Так, окупність вкладених інвестицій буде розтягнута на 3-5 років, але якщо ще й люди будуть висмоктувати гроші на з/п, то окупність розтягнеться ще на довше. А так, ти будеш віддавати тільки на амортизацію і на компенсацію цих витрат», – каже Лихач і наводить приклад –в Америці та Бразилії собівартість свинини складає в межах 23-25 грн, що говорить про високу технологічність підприємства.

Що входить у поняття «високотехнологічність» свинокомплексів?

Це широкий спектр всіх технологій, каже Вадим Лихач, а саме:

Ізольоване утримання свиней за боксовою системою на щілинній підлозі, тобто немає контакту гною і тварини;
механізована подача корму, водопостачання, регуляція мікроклімату;
супергенетика – ті свині, які при всіх умовах утримання, вакцинування дають нам 15 поросятза один опорос, а за рік можемо мати до 3 опоросів!!! Ці поросята виростуть за 150-170 днів до живої маси 100-110 кг.

«Це і є високотехнологічні показники, це є інноваційне і супертехнологічне обладнання. Це замкнутий цикл потоково-цехової системи виробництва свиней: цех відтворення, цех опоросу, цех дорощування, цех відгодівлі – і от йде кругообіг свиней в природі», – зазначає експерт.

Професор підкреслює, що таких свинокомплексів в Україні, та у південному регіоні зокрема, стає все більше. Він пояснює це тим, що всі розуміють: в умовах біобезпеки, в умовах зменшення собівартості – іншого шляху немає.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Переробники можуть призупинити закупівлі яблук

В Україні ціни на столове яблуко через збільшення пропозиції продовжують падати не перший тиждень, при цьому ціни на яблуко для переробки ростуть.

Про це повідомила аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва.

«З початку вересня ціна на яблуко для переробки зросла на 1 грн/кг. Вона є високою, і не виключено, що переробники, можливо, припинять закупівлі», –  зазначила Марія Лакеева.

За словами Марії Лакеєвої, в Польщі припинено падіння цін на промислове яблуко, і зараз закупівельна ціна яблука для переробки складає в середньому 9 євроцентів.

Молдова скоротила прогнози щодо експорту яблук в сезоні-2020/21 з 270 до 200 тис. Т через зниження виробництва.

 

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні пустили з молотка птахофабрику майже за мільярд гривень

В Україні продали на аукціоні заарештовану птахофабрику за 990 млн гривень. Торги пройшли за двома лотами – один об'єкт розташований в Києві, другий – в селі Пухівка Київської області. Зростання ціни по першому лоту склав 447%, у другому – 5 935%.

Про це повідомила пресслужба держпідприємства СЕТАМ.

Площа птахофабрики в Києві становить 5,8 тис. кв. м, а майнового комплексу в Пухівці – 126,6 тис. кв. м. За обома лотами на аукціонах зареєструвалося і оплатило гарантійні внески по чотири учасники.

"У переможців є 10 робочих днів для того, щоб розрахуватися за лоти... Якщо переможці не розрахуються вчасно, їм доведеться втратити чималі гарантійні внески, а право на покупку цього майна перейде до наступного учасника", – додав гендиректор СЕТАМ Олександр Мамро.

По птахофабриці розмір гарантійного внеску становить 6,3 млн гривень, а по майновому комплексу в Пухівці – 248 тис. гривень.

Джерело: Сегодня

Ваш вибір 'Подобається'.

Стартував прийом заявок на участь у конкурсі "Елеватор року"

Встигніть з 15.10 по 15.11 номінувати своє підприємство на участь!

22 січня 2021 року в рамках масштабної щорічної події зернового ринку Grain Storage Forum "ELEVATOR-2021 буде проведено нагородження переможців конкурсів:"Елеватор року" Організатори конкурсу: "Еlevatorist.com" та "ProAgro Group".

Номінації:- Елеватор 2020
- Керівник елеватора 2020
- Елеваторне обладнання/постачальник послуг 2020
"Переробник року" Організатори конкурсу: "УкрАгроКонсалт" та "ProAgro Group".Номінації:- Переробник зернових 2020
- Переробник олійних 2020
"Логіст аграрного ринку" Організатори конкурсу : "Центр Транспортних Стратегій" та "ProAgro Group".
"Трейдер аграрного ринку" Організатори конкурсу: "УкрАгроКонсалт" та"ProAgro Group".

До лонг-листу рейтингу увійдуть елеватори, переробники зернових та олійних, логісти та трейдери, які працюють на території України, їх показники по ефективності, перевалці, втіленню інноваційних рішень тощо. Разом з тим, до рейтингу будуть включені компанії, які забезпечують ринок обладнанням та послугами.

Переглянути повний перелік номінацій та номінувати своє підприємство можна до 15 листопада за посиланням.

Питання щодо участі направляйте на [email protected]

Детальніше про конкурс.

Подати заявку на участь у конкурсі можуть всі охочі. Участь є безкоштовною.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

4 необхідні кроки перед купівлею земельної ділянки

Перевірка земельної ділянки в державних реєстрах дає можливість встановити реального власника об'єкта нерухомості, категорію земель, цільове призначення земельної ділянки, її площу, майнові права третіх осіб (оренда, сервітут тощо), а також перевірити наявність або відсутність діючих обмежень у використанні земельної ділянки (охоронні зони навколо об'єктів комунікацій, інфраструктури тощо).

Щоб перевірити земельну ділянку перед купівлею, вам необхідно виконати усього кілька кроків:

1. З'ясуйте, чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер, зокрема - на публічній кадастровій карті України.

Дізнатися цю інформацію можна у власника землі, або ж самостійно. А за допомогою Публічної кадастрової карти також можна з'ясувати тип власності земельної ділянки, її цільове призначення і площу.

Важливо! Без наявності кадастрового номеру сьогодні неможливо провести жодну юридичну дію щодо земельної ділянки! Тож власникам ділянок, яким досі не присвоєно кадастровий номер, варто звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою.

2. З'ясуйте інформаціюпро право власності та речові права на земельну ділянку на вебпорталі Держгеокадастру.

Зі сформованої довідки можна дізнатися, зокрема, про:

- нормативну грошову оцінку ділянки;

- зареєстроване обмеження у використанні ділянки;

- суб'єктів права власності на земельну ділянку.

- Зверніть увагу, що відомості про власника ділянки є довідковими, вся актуальна інформація міститься у Державному реєстрі прав!

3. Отримайте інформаційну довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Така довідка дозволить з'ясувати:

- хто є власником земельної ділянки;

- коли ділянка була придбана у власність і на яких підставах;

- чи зареєстровані будь-які права на нерухоме майно, крім права власності (право оренди, сервітут, емфітевзис, суперфіцій);

- чи є у відношенні до земельної ділянки будь-які обтяження: арешт, заборона відчуження, іпотека.

Слід врахувати, що у ДРП наразі відсутня частина інформації про права на земельні ділянки, які виникли до 2013 року. Тож, якщо ваші майнові права на нерухомість були набуті до вказаного періоду і відповідні відомості досі не внесені до ДРП - подбайте про їх «оцифрування». Це дозволить максимально убезпечитись від шахраїв??

4. Перевірте земельну ділянку за кадастровим номером у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Таким чином ви дізнаєтесь, чи оспорювалося право власності на земельну ділянку, чи існують межові спори, чи не перебуває вона під арештом і чи не була передана в іпотеку.

Джерело: biz.ligazakon.net

Ваш вибір 'Нічого сказати'.