Активний експорт рослинних олій з України сприяє відновленню цін

Активний експорт рослинних олій з України сприяє відновленню цін
Фото: з відкритих джерел

Вже восьмий місяць триває війна рф проти України, яка призвела до загибелі сотень тисяч людей та руйнування економіки та інфраструктури, особливо на сході та півдні. Але Україна продовжує боротися та перемагати.

Олієжирова галузь України забезпечує понад 20% валютних надходжень, тому швидка переорієнтація експорту з закритих портів на західні кордони підтримала роботу підприємств та економіку країни.

За даними ННЦ «Інститут аграрної економіки», за 8 місяців 2022 року Україна експортувала різних олій та жирів на 3,652 млрд доларів, що на 11% поступається відповідному показнику 2021 р, зокрема соняшникової олії – на 3,361 млрд $ або на 422 млн $ менше, ніж за такий же період торік. При цьому різко виріс експорт до країн ЄС, зокрема Польщі.

Першу сходинку в переліку імпортерів зайняла Польща, яка придбала за вісім місяців поточного року 14,5% вітчизняного експорту вказаної продукції. На другу сходинку з часткою 11,7% перемістилася Індія, яка протягом останніх шести років була основним покупцем українських олій та жирів. Наступні позиції займають Туреччина – 9,8%, Нідерланди – 8,1%, Італія – 5,4%, Болгарія – 4,9%, Іспанія – 4,7%, Румунія – 4,5%. Сукупно ці країни придбали 64% експорту українських рослинних олій та жирів.

Відновлення експорту через порти Чорного моря дозволило різко активізувати поставки продукції, тому так важливо продовжити роботу «зернових коридорів».

Експорт соняшникової олії за 1-5 жовтня склав 47,051 тис т, а загалом у 2022/23 МР сягнув 554,201 тис т, що дає надії фермерам на отримання гарної ціни на свою продукцію.

Минулого тижня закупівельні ціни на соняшникову олію в Україні залишалися стабільними на рівні 950-1050 $/т FCA, але найближчим часом їх підтримає зростання цін на нафту та пальмову олію.

Грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent за тиждень виросли на 15% до 98 $/барель, а листопадові ф’ючерси на нафту WTI – на 16% до 92,5 $/барель на тлі рішення ОПЕК+ про скорочення видобутку на 2 млн барелів/добу, що підтримує котирування рослинних олій.

Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію за тиждень виросли на 8,3% до двотижневого максимуму 3701 рінггитів/т або 798 $/т та продовжують дорожчати, залишаючись найдешевшими на ринку серед олій.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень виросли на 8,3% до 1467 $/т, відновившись до рівня попереднього місяця.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/aktyvnyj-eksport-roslynnyh-olij-z-ukrayiny-spryyaye-vidnovlennyu-czin
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати