Алкоголь та цигарки подорожчають: Мінфін запропонував збільшити вартість акцизних марок

Алкоголь та цигарки подорожчають: Мінфін запропонував збільшити вартість акцизних марок
Фото: з відкритих джерел

Міністерство фінансів України пропонує підвищити більш як на 60% вартість акцизних марок, що використовуються для маркування алкогольних та тютюнових виробів.

Про це йдеться у проекті постанови Кабміну.

Так, вартість акцизної марки для алкогольних напоїв може зрости на 0,1279 грн. та становитиме 0,3205 грн.

А вартість акцизної марки для тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагріву (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним керуванням та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пропонують збільшити на 0,057 грн. – До 0,1484 грн.

У Мінфіні вважають, що підвищення вартості акцизних марок є необхідним, адже витрати на виробництво постійно зростають. Зокрема, з початку року витрати виробників на електроенергію збільшилися на 74%, на теплову енергію – на 17%, на тепло – на 107%, на гаряче водопостачання – на 106%, а на охорону – на 6%.

Крім того, на 200% зросла вартість паперу, з якого виробляють акцизні марки, у 2022 році, а наступного року очікується зростання його вартості ще на 32,2%.

Зазначимо, що підвищення акцизних марок найчастіше веде за собою подорожчанням алгольних напоїв та тютюнових виробів.

Джерело: hvylya.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/alkogol-ta-czygarky-podorozhchayut-minfin-zaproponuvav-zbilshyty-vartist-akczyznyh-marok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати