АМКУ дозволив миколаївському агрохолдингу купити дві компанії у “Кернела”

АМКУ дозволив миколаївському агрохолдингу купити дві компанії у “Кернела”
Фото: з відкритих джерел

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив агрохолдингу “Південна аграрно-експортна компанія” (ПАЕК, Миколаїв) придбання сільгоспкомпаній ТОВ “Агорсервіс” (с. Калинівка Миколаївської обл.) і ТОВ “Жеребкове” (Полтава), що входять до складу агропромислової групи “Кернел”.

Відповідне рішення держрегулятор прийняв на засіданні 30 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з Держреєстром юросіб і фізосіб-підприємців, кінцевим бенефіціаром “Агросервісу” зі статутним капіталом 28,27 млн грн і “Жеребкового” зі статутним капіталом 18,42 млн грн є український бізнесмен і експолітик Андрій Веревський.

“Агросервіс” займається вирощуванням зернових культур, розведенням птиці, виробництвом рослинних олій і тваринних жирів а також продажем зазначених товарів. Основний напрямок діяльності “Жеребкового” – складське господарство, вирощування зернових культур і насіння.

ГК “ПАЕК” займається вирощуванням зернових, бобових та олійних культур; розведенням великої рогатої худоби; вирощуванням насіння; виробництвом пелет із соломи; надає в оренду сільськогосподарську техніку. В обробці агрохолдингу знаходиться 50 тис. га землі, його потужності одноразового елеваторного зберігання складають близько 200 тис. тонн.

“Кернел” – виробник і експортер соняшникової олії, що працює у виробництві, експорті та внутрішніх продажах соняшникової олії, рослинництві, експорті зернових культур, наданню послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і в портових терміналах. За даними агрохолдингу, він займає перше місце в світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) і його експорту (близько 12%), а також є найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський з часткою 39,28%.

Агрохолдинг в 2021 фінансовому році (ФР, липень-2020-червень-2021) збільшив чистий прибуток в 4,3 рази в порівнянні з 2020 ФР – до $513 млн, його EBITDA зросла в 2,1 рази – до $929 млн, виручка – на 38%, до $5,65 млрд.

Джерело:  Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/amku-dozvolyv-mykolayivskomu-agroholdyngu-kupyty-dvi-kompaniyi-u-kernela
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати