АМКУ оскаржить рішення суду на користь хімкомпанії Фірташа

Антимонопольний комітет подасть апеляцію на рішення суду про визнання недійсним рішення АМКУ щодо розділення холдингу азотних підприємств "Остхем" бізнесмена Дмитра Фірташа та накладення штрафу у розмірі 107 млн грн.

Про це повідомив АМКУ у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

"29 липня 2020 року Господарський суд міста Києва прийняв рішення, яким задовольнив позовні вимоги приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», публічного акціонерного товариства «Азот», приватного акціонерного товариства «Рівне Азот» та товариства з обмеженою відповідальністю «НФ Трейдінг Україна» до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення Комітету від 05.09.2019 № 598-р. Комітет не погоджується з рішенням суду першої інстанції", - йдеться у відповіді.

В АМКУ наголошують, що вважають рішення безпідставним, необґрунтованим та прийнятим із порушенням матеріального та процесуального права.

"Наразі триває підготовка його оскарження до суду апеляційної інстанції", - зазначили у комітеті.

Крім того, АМКУ наголошує, що не визнає позовні вимоги групи Остхем та буде доводити законність прийнятного рішення від 05.09.2019 № 598-р у встановленому законодавством порядку.

Як повідомляли раніше у пресслужбі Group DF Фірташа, 29 липня рішенням Господарського суду міста Києва були

повністю задоволені позовні вимоги компаній «Рівнеазот», «Черкаський «Азот» і « Сєверодонецьк об'єднання «Азот» (всі входять в азотний бізнес Group DF) до АМКУ про визнання недійсним Рішення АМКУ № 598- р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, накладення штрафу та примусового розділу».

У Group DF також зауважили, що позивачі довели безпідставність висновків АМКУ в тому, що підприємства азотного бізнесу Групи займали монопольне (домінуюче) становище на ринку азотних мінеральних добрив в 2014-2017 роках і зловживали ним.

За повідомленням Group DF, судове рішення означає також незаконність рішення про примусовий поділ активів азотного бізнесу Групи і про накладення штрафу.

5 вересня 2019 року Антимонопольний комітет ухвалив рішення примусово поділити групу компаній Ostchem Дмитра Фірташа у частині виробників азотних мінеральних добрив і накласти на "НФ Трейдінг Україна" штраф у розмірі 107 мільйонів гривень.

"Остхем" (Ostchem) - холдингова компанія, яка об'єднує групу хімічних підприємств, що виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти. Ця компанія входить до складу фінансово-промислової групи «Group DF» Дмитра Фірташа.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Уряд затвердив програму реформування спиртової галузі

Кабінет міністрів затвердив програму реформування і розвитку спиртової галузі на 2020-2023 роки. Прийнята на засіданні уряду постанова передбачає вдосконалення державної політики щодо розвитку галузі, боротьбу з тіньовим ринком спирту, частка якого в Україні становить 50%, формування умов для конкурентного ринку тощо.

Серед основних завдань програми - врегулювання законодавства щодо обліку спирту з використанням лічильників виробленої продукції, підтримка малих підприємств-виробників дистилятів і встановлення вимог до них, захист географічних назв спиртних напоїв, приватизація заводів державного підприємства "Укрспирт" та інших об'єктів спиртової та лікеро-горілчаної галузі й т.ін.

Очікується, що реалізація програми дозволить збільшити обсяги виробництва і реалізації: харчового етилового спирту на 20%, спирту етилового денатурованого для технічних потреб - на 20%, біоетанолу - на 10%, дистилятів і спиртних напоїв - на 15%. Також очікується скорочення тіньового ринку спирту і створення 500 робочих місць. Відзначається, що ці кроки дозволять залучити інвестиції в модернізацію спиртової галузі та сприятимуть збільшенню експортного потенціалу України.

Джерело: УНІАН

Зі складів державного агрогіганта зникло 600 т зерна

Теґи: 

Зі складів Державної продовольчо-зернової компанії у Чернігівській області зникло 600 т зерна. У компанії повідомляють, що нестачу виявили після інвентаризації залишків зернових і одразу повідомили НАБУ. Про це інформує AgroPolit.com.

Як розповідає дописувач в одній із профільних груп у Telegram, НАБУ проводить обшуки в місті Бобровиці Черніговської області, а усю закупку в компанії зупинено.

ДПЗКУ проінформували, що після призначення в.о. голови правління компанії Василя Коваленка провели інвентаризацію залишків зернових на підприємствах ДПЗКУ, за фактами нестачі направлено звернення до правоохоронних органів.

У компанії зазначають, що обшук на філії Хлібна база №83 (м. Бобровиця, Чернігівська область) було проведено 5 серпня за фактом недостач за період 2019 року. Тобто обшук проводився після звернення ДПЗКУ до НАБУ.

Сімейні фермерські господарства внесли до реєстру юросіб та ФОП

Оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань ввели в промислову експлуатацію ввечері 11 серпня, на 5 днів раніше, ніж планувалося. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Як зазначається, реєстр має ряд нових опцій:

відпала необхідність установки окремих додатків на персональний комп’ютер;
безкоштовний пошук інформації за даними підрозділу юрособи;
внесення змін інформації про юрособу в один етап;
облік сімейних фермерських господарств та додаткові характеристики таких господарств;
окремий блок для внесення інформації про кінцевих бенефіціарів власників;
шаблони документів для роздруківки;
PDF-формат для сканування документів;
ліквідація ПП в один етап;
внесення і зняття заборон на проведення реєстраційних дій.

Скільки можна заробити на вирощуванні хрону

Як повідомляє Агробізнес Сьогодні, за підрахунками фахівців, за середньої врожайності 5-6 т/га можна отримати від 7 до понад 100 тис. доларів прибутку. Різниця в доходах пояснюється різними технологіями вирощування та тим, в якому вигляді реалізується врожай.

Хрін можна вирощувати фактично на будь-яких ґрунтах, хоча найкраще підходять родючі чорноземні ґрунти, суглинні та супіщані. Він може переносити спеку та низькі температури, деякі сорти цієї культури можна вирощувати навіть за Полярним колом. Проте інтенсивне виробництво спонукає до підвищення продуктивності та економічної віддачі від вирощування хрону. І в такому разі технологія вирощування може виявитися не такою вже й простою.

Фахівці радять вирощувати хрін після попередників, які рано звільняють поле, щоби встигнути належним чином підготувати ґрунт. З овочевих культур це може бути ранні сорти картоплі, огірки чи помідори тощо. Також добрими попередниками можуть бути бобові та зернові культури. Щодо обробітку ґрунту, то рекомендується проводити оранку та дискування.

Посадку можна планувати як на ранню весну, так і на пізню осінь. Серед сортів, які поширені в Україні, фахівці відзначають, зокрема, такі: Валківський, Атлант, Латвійський, Маруне, Рижський, Ростовський, Толпухівский, Суздальський та інші. 

Хрін досить вибагливий до зволоження, та в сезон із нормальною кількістю опадів його можна не поливати. Інтенсивне промислове вирощування цієї культури потребує використання дощувальних установок, особливо в умовах Півдня України.

Ваш вибір 'Подобається'.

Президент підписав закон про сільськогосподарську кооперацію

Закон урегульовує правовідносини щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів і найкращих світових практик. Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Як зазначається, документом закріплюються на законодавчому рівні принципи утворення та діяльності сільськогосподарських кооперативів. Це, зокрема, демократичність, добровільність та відкритість кооперативного членства; обов’язковість участі члена у господарській та іншій діяльності кооперативів та їхніх об’єднань; автономність, незалежність, співпраця кооперативів; сприяння їхньому розвитку (освіта, навчання, інформація) та врахування інтересів територіальної громади.

Водночас вносяться зміни до Господарського та Цивільного кодексів, законів «Про фермерське господарство», «Про кооперацію» та «Про особисте селянське господарство». Ними, зокрема, передбачено усунення законодавчих колізій, врегулювання перехідних відносин діяльності сільськогосподарських виробничих кооперативів, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та їхніх об’єднань на момент набрання чинності цим законом.

"Впровадження норм закону сприятиме розвитку сільськогосподарських кооперативів, збільшенню їхньої ринкової частки у виробництві та реалізації сільгосппродукції, що своєю чергою має посилити конкурентоспроможність малих і середніх виробників та прискорити розвиток сільських територій", - наголошують в Офісі Президента.

Нагадаємо, Закон «Про сільськогосподарську кооперацію» Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.