Tempo950x100

Tempo300x100

Аналітики розповіли, що впливатиме на вартість кукурудзи найближчим часом

Аналітики розповіли, що впливатиме на вартість кукурудзи найближчим часом
Фото: з відкритих джерел

Департамент сільського господарства США (USDA) оновив світовий прогноз балансу врожаю основних сільськогосподарських культур на 2023-2024 маркетинговий рік. Його показники змусили ціни на пшеницю та кукурудзу спочатку знизитись, а потім повернутися до зростання.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР

Передумов для зменшення ціни на кукурудзу не було. Навпаки, прогноз споживання цієї культури у світі суттєво зріс: з 900 млн тонн до 1,2 млрд тонн. Разом з тим, запаси кукурудзи у світі та загальний врожай залишаться у межах попередніх прогнозів.

“На 15 січня 2024 року Україна вже продала 1,5 млн тонн кукурудзи в цьому маркетинговому році та продовжує динамічно поставляти цю культуру на зовнішні ринки. На лютий вже законтрактовано 2,3 млн тонн кукурудзи. Починаючи з березня на ринок вийде аргентинська кукурудза, що мало би зменшити вартість цієї культури на ринку, але через проблеми у Червоному морі зросла вартість морських перевезень і це нівелює вплив аргентинської кукурудзи на глобальний ринок”, – зазначають аналітики ПУСК.

Наразі ціни на кукурудзу “просіли” через наповненість заводів і трейдери намагаються знизити закупівельні ціни. Але аналітики прогнозують, що на початку наступного тижня ціни почнуть зростати. Вже 19 січня у порту Одеси ціни на кукурудзу прогнозуються на рівні $158-164 за тонну, а 26 січня очікується $160-165 за тонну.

Перегляди: 33
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/analityky-rozpovily-shho-vplyvatyme-na-vartist-kukurudzy-najblyzhchym-chasom
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати