Аналітики та урядовці назвали орієнтовний обсяг квоти на імпорт кукурудзи з України до ЄС за оновленою угодою про торгівлю

Аналітики та урядовці назвали орієнтовний обсяг квоти на імпорт кукурудзи з України до ЄС за оновленою угодою про торгівлю
Фото: з відкритих джерел

Наразі немає офіційних даних, скільки Україна зможе експортувати до ЄС кукурудзи і не потрапити під квотування, пише Latifundist.com.

У Мінагрополітики виданню назвали цифру у 11,2 млн т. Аналітики Barva Invest теж говорять, що річна квота на кукурудзу може бути у межах 11,2 млн т.

Однак під час міжнародної конференції Black Sea Grain заступник міністра економіки України — торговий представник України Тарас Качка обмовився про 14 млн т.

«Треба розуміти, що в рамках торгових заходів, ЄС відніс до чутливих товарів українську кукурудзу не те, що безпідставно. ЄС потребує кукурудзи, але не лише з України, а й усього світу. Відповідно, якщо ми досягнемо порогових показників більше, ніж 14 млн т, все одно ніяких наслідків не буде, адже ЄС не застосовує мито на імпорт кукурудзи», — сказав він.

Наразі зберігається обмеження на експорт кукурудзи (та переліку інших товарів) до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі (EU-5), яку було введено після численних протестів європейських фермерів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/analityky-ta-uryadovczi-nazvaly-oriyentovnyj-obsyag-kvoty-na-import-kukurudzy-z-ukrayiny-do-yes-za-onovlenoyu-ugodoyu-pro-torgivlyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати