Tempo950x100

Tempo300x100

Аномально тепла погода в Україні є потенційно небезпечною для озимини – НААН

Аномально тепла погода в Україні є потенційно небезпечною для озимини – НААН
Фото: з відкритих джерел

Наприкінці другої декади грудня в Україні відбулося суттєве потепління, і середньодобові температури повітря набули плюсових значень, що призвело до відлиги. На даному факті акцентували фахівці НААН України, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначається, протягом декади середня температура повітря знаходилася у межах від 0 до 4,2°С і була на 1-3,6°С вище за норму. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 4-10°С тепла, у південних та західних областях – до 11-16°С тепла, мінімальна – у найхолодніші ночі знижувалася до 1-5,2°С морозу, у північних областях – до 7-11°С морозу.

«Необхідно зазначити, що таке зимове потепління є аномальним явищем, хоча і досить частим протягом останніх років. Різкі перепади температури повітря формують стресову ситуацію для рослин. До того ж потепління часто спостерігається і за відсутності прямої сонячної інсоляції – за хмарної погоди. При цьому тимчасова, хоч і незначна, активізація фізіологічних процесів у рослин відбувається без фотосинтезу. Це призводить до надмірного виснаження їх, оскільки витрати енергетичних ресурсів на дихання та інші фізіологічні процеси не поповнюються. Відбувається порушення стану зимового спокою, що є вкрай небажаним. Але, найбільшу небезпеку від потепління може викликати різке зниження температури за відсутності снігового покриву. Отож, строгий моніторинг стану посівів озимих зернових культур має залишатися на порядку денному впродовж усього зимового періоду», – зазначають вчені.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 159
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/anomalno-tepla-pogoda-v-ukrayini-ye-potenczijno-nebezpechnoyu-dlya-ozymyny-naan
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати