174499

Асортимент та ціни на ягоди на ринку

Перевірили асортимент ягід на "Шуварі" наприкінці липня. На майданчику знову з'явилась полуниця, проте ціни на неї вищі, ніж на початку місяця. Проте продовжує падати ціна на лохину - більше дізнайтесь з нашого огляду!

Хто, куди і скільки: опубліковано рейтинг зернотрейдерів

Найбільшим вантажовідправником зерна в сезоні 2019-2020 стала компанія "Кернел" - 7,98 мільйона тонн, що становить 13,29% ринку.

Про це йдеться в дослідженні "Експорт зернових з портів України", проведеному компанією Stark Shipping.

Зазначається, що "Кернел" за рік наростила відвантаження на 1,9 млн тонн. Збільшенню відправок сприяв запуск терміналу Transgrain в порту Чорноморськ. Компанія працювала також через термінали "ТІС" і "Ніка-Тера".

Напрямки, на які було відправлено найбільшу кількість зерна "Кернел": Китай (1,637 млн ​​тонн), Нідерланди (1,3 млн тонн), Індонезія (0,75 млн тонн), Єгипет (0,63 млн тонн).

На другому місці - COFCO, яка відправила 5 млн тонн зерна, що становить 8,37% ринку. Компанія за рік додала 0,41 млн тонн. COFCO працює в основному через термінал DSSC, але нарощує перевалку і через Risoil і Vibo Trans.

Nibulon посідає 3-е місце в рейтингу з 4,98 млн тонн відправленого зерна. У цьому сезоні компанія продовжила активне довантаження суден на рейді Очакова, і вперше кількість перевантаженого зерна баржами (3,1 млн тонн, або 62,3%) перевищила кількість, відвантаженого біля причалу (1,87 млн ​​т або 37,7%).

У минулому маркетинговому році Україна здійснила відправки зерна в 58 країн світу. Єгипет є лідируючим імпортером українського зерна в сезоні 2019/2020. Спостерігався значний стрибок експорту: відправлено на 2,3 млн тонн більше, ніж у попередньому сезоні - 7,086 млн тонн.

Китай - другий за значимістю імпортер українського зерна. У цьому сезоні Китаєм було закуплено 6,2 млн тонн, що більше, ніж в попередньому, на 1,8 млн тонн.

Кукурудза продовжує лідирувати за обсягом відправлень з результатом 29,667 млн ​​тонн і становить половину загального експорту зернових (49,4%). Попит на українську кукурудзу зберігся на рівні попереднього сезону (29,044 млн тонн).

Майже по 10 млн тонн було відправлено з Миколаєва та Чорноморська, і по 5 млн тонн з Одеси і Південного.

Значно збільшилися відправки пшениці. Експорт цього сезону становив 19,995 млн тонн, що на 4,9 млн тонн або на 32,4% більше, ніж в попередньому МР.

Найбільші обсяги пшениці відправлені з портів Миколаїв (7,748 млн тонн), Південний (3,895 млн тонн) і Чорноморськ (3,1 млн тонн).

Джерело: Економічна правда

На Прикарпатті фермери роздають безкоштовно людям качок

Кооператив «Файні Ябка» (Івано-Франківська обл.) запустив проєкт з вирощування качок. Про це йдеться в повідомленні кооперативу в соцмережі.

Проєкт «Мулард 20/3» передає всім бажаючим 20 каченят породи мулард, яких відгодовують і вирощують близько 3-х місяців.

«Протягом цього періоду господарі будуть отримувати нашу допомогу і підтримку учасникам проєкту у вигляді доставки кормів та огляду ветеринаром качок. В кінці проєкту люди повертають нам три дорослі качки, а решту птахів можуть залишити собі або реалізувати (кооператив дозволить учасникам проєкту продати птицю місцевим підприємствам)», - уточнюють в кооперативі.

Метою проєкту є — створення нових економічних зв'язків між селом і містом та дати можливість людям робити власний екологічно чистий продукт.

Джерело: greenpost.ua

Ціни на рослинні олії розвернулися донизу

Після тривалого періоду подорожчання рослинних олій, насамперед пальмової, ціни розвернулися донизу на тлі покращення погоди та стану посівів сої в США, а також прогнозів нарощування виробництва пальмової олії в Малайзії у липні та восени.

Після зростання за два попередні тижні на 14,5%, вчора жовтневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії впали на 4% до 2672 рінггитів/т або 628,4 $/т. Трейдери очікували різкого зниження обсягів виробництва у липні через повені та дефіцит робочої сили, проте воно зменшилося незначно, що призвело до падіння цін.

За даними Асоціації пальмової олії Південного півострова (SPPOMA),протягом 1-25 липня виробництво пальмової олії в Малайзії скоротилося на 11%, тоді як в період 1-20 липня падіння складало 17%. Одночасно експорт пальмової олії за 1-25 липня виріс попередньо на 1-4%, тоді як експерти очікували зростання на 6%.

Очікується, що Малайзія та Індонезія, що є основними виробниками пальмової олії, нарощуватимуть її виробництво найближчим часом на тлі високих цін та активного попиту. Проте попит поступово починає знижуватися внаслідок надто високих цін у порівнянні з якіснішими соєвою та соняшниковою оліями, котирування яких останнім часом не зростали, а по мірі збирання нового врожаю почнуть опускатися. Спред цін пальмової та соєвої олії знизився до мінімальних 30-35 $/т, а соняшникової – до 110-120 $/т.

Ф’ючерси на соєву олію в США вчора впали на 3% до 654,1 $/т слідом за цінами пальмової олії та на тлі покращення стану посівів сої в США. Ціни на сою знизилися на 1% до 326 $/т, оскільки їх підтримали закупівлі сої Китаєм.

За даними звіту USDA, кількість посівів сої у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 3% до 72%, хоча рік тому таких було 54%. У фазі цвітіння знаходяться 76% посівів у порівнянні з 52% минулого року та 72% в середньому за 5 років. Стручки сформовані на 43% у порівнянні з 17% минулого року та 36% в середньому за 5 років.

Ціни на українську соняшникову олію з нового врожаю під тиском низького попиту знизилися до 760-770 $/т FOB, але покупці за поставки у листопаді-грудні пропонують не більше 740-750 $/т FOB.

Ціни на ріпакову олію в ЄС залишаються на рівні 760-770 €/т FOB Dutch, але різке зміцнення євро опускає конкурентоспроможність європейської олії. Спекулятивне подорожчання серпневих ф’ючерсів на ріпак на біржі в Парижі на 4,75 €/т до 382,25 €/т обумовлене необхідністю закриття контрактів до кінця тижня.

Джерело: graintrade.com.ua

Жовто-блакитний: на Херсонщині виготовляють патріотичний сир

У сімейній сироварні Едуарда й Данила Репілевських, що в селі Мар’янівці Каховського району Херсонщини виготовили твердий сир кольорів українського стягу – жовто-блакитний. Його так і нарекли “Прапор”.

Секретний рецепт “патріотичного” сиру автори кулінарного шедевру не розкривають – лише запевняють, що на нього пішли виключно натуральні інгредієнти. Утім, інших тут й не використовують.

Директор сільськогосподарського підприємства Данила Репілевський розповів, що для початку зробили лише двісті кілограмів оригінального смаколика – хотіли подивитися, як піде. Та споживачі Херсонщини й Миколаївщини теж виявилися патріотами: розкуповували новинку залюбки.

Перша партія сиру в кольорах українського прапора розійшлася в торговельній мережі за лічені дні. Тепер зварили вже й другу, на півтонни. Могли й більше, проте сировину – молоко – в Мар’янівці дають кози альпійської породи з невеличкої ферми на три сотні голів. Виходить лише 200-250 кілограмів сиру на день, а для задоволення попиту (продукцію сімейної сироварні люди встигли розкуштувати) цього вже обмаль.

Тому кількість кіз у перспективі хочуть збільшити вдвічі. Тоді славнозвісний “Прапор” зможуть спробувати на смак і в інших регіонах країни.

 

Джерело: SEEDS.org.ua 

Українське борошно вперше відправили в Ізраїль

Борошно під брендом «Хлібний майстер» вперше відправили до Ізраїлю з допомогою контейнерів.

Про це повідомили на сторінці компанії «Зернова база України» у Facebook.

У прес-службі компанії відзначили, що це є частиною планів з розширення меж збуту продукції.

Джерело: jewishnews.com.ua