Аукціони УЗ на зерновози під час воєнного стану недоречні, – аграрії

Аукціони УЗ на зерновози під час воєнного стану недоречні, – аграрії
Фото: з відкритих джерел

Укрзалізниця анонсувала відновлення проведення аукціонів на зерновози.  Перші аукціони проведуть на наступному тижні з періодом навантаження вже з 1 липня 2022 року.

Замість визначеної ставки користування вагонами-зерновозами планується розігрувати обмежений ресурс серед учасників ринку. Мета такого кроку одна – суттєво підняти ставки на перевезення. При  цьому на інші типи вагонів – аукціони не планується проводити.

Подібний підхід восени 2021 року призвів до створення штучного дефіциту вагонів та зростання ставки користування вагоном з 1000 грн/добу до 6000 грн/добу. Збільшення в 6 разів!

Після проходження піку потреби вагонів на початку 2022 року Укрзалізниця повернулася до  фіксованої ставки – на рівні близько 2100 грн/вагон-зерновоз за добу.  Укрзалізниця володіє найбільшим парком вагонів і фактично є індикатором ціноутворення для інших власників вагонів. Очевидно, що недоотримання своїх доходів Укрзалізниця збирається частково компенсувати за рахунок аграріїв. Натомість залишається питання преференційних тарифів і вартості користування вагонами для перевезення руди, вугілля, будівельних матеріалів та інших позакласних вантажів та вантажів 1 класу, перевезення яких і до повномасштабної війни приносили УЗ збитки.

УКАБ  виступає проти повернення до практики аукціонів з боку Укрзалізниці на зерновози в умовах воєнного стану, вважає такий підхід наразі недоречним та закликає учасників ринку бойкотувати участь в цих аукціонах.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/aukcziony-uz-na-zernovozy-pid-chas-voyennogo-stanu-nedorechni
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати