Аваков зайнявся вирощуванням горіхів: у нього один з найбільших фундукових садів в Україні

Аваков зайнявся вирощуванням горіхів: у нього один з найбільших фундукових садів в Україні
Фото: з відкритих джерел

Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зайнявся вирощуванням фундука, йдеться у статті LIGA.net про бум садівництва в Україні.

Його родині належить один з найбільших садів фундука площею 900 га (компанія “Карпатські золоті горішки”), що розташований у Закарпатській області, ближче до європейських ринків.

За даними аналітичної системи Contr Agent, Арсен Аваков, його дружина Інна Авакова та бізнес-партнер Ігор Котвіцький офіційно стали власниками ТОВ “Карпатські золоті горішки” у 2023 році, хоча компанію й раніше пов’язували з аваківською групою “Інвестор”.

Фундук, або ліщиновий горіх, – один з найпопулярніших горіхів серед українських садівників.

У 2023 році в Україні заклали приблизно 2 300 гектарів нових садів, більше ніж половина з них – це горіхові та черешневі насадження. Серед горіхових садів 80% – це насадження ліщини.

Цей горіх починає “працювати” вже через три роки. Після цього врожаї зростають кратно: від 600 кг/га на шостий рік до 1200 кг/га на сьомий рік, і далі до майже 3 тонн/га.

Арсен Аваков був міністром внутрішніх справ України з 2014-го до 2021 року – сім років, чотири місяці й 16 днів. Це рекорд серед усіх українських топчиновників від початку незалежності.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avakov-zajnyavsya-vyroshhuvannyam-gorihiv-u-nogo-odyn-z-najbilshyh-fundukovyh-sadiv-v-ukrayini
Like
Цікаво
9
Подобається
4
Сумно
6
Нічого сказати
6