Румунія запустила нічну навігацію Сулінським гирлом Дунаю: це дозволить наростити український експорт

Румунія запустила нічну навігацію Сулінським гирлом Дунаю: це дозволить наростити український експорт
Фото: з відкритих джерел

Румунія запустила нічну навігацію Сулінським гирлом Дунаю. Про це повідомив за після третьої зустрічі у Румунії з питань нарощення експортної спроможності для українських портів віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

“Повертаємося з рішенням про нічну навігацію на каналі Суліна. Вона вже запрацювала. Очікуємо від румунських колег забезпечення необхідною кількістю лоцманів. В такому разі вийдемо на 4 мільйона тонн експортної спроможності на місяць”, – зазначив він.

За словами чиновника, за результатами січня-листопада цього року загальні обсяги перевалки через українські порти на Дунаї склали майже 30 мільйонів тонн.

Крім цього, продовжується робота над збільшенням потужності залізничних та автомобільних пунктів пропуску у чотирьосторонньому форматі: Румунія – США – Європейська комісія – Україна за участі Молдови.

Два ключових питаннях, над якими вона йде – це погодження пілотного проєкту з запуску вантажівок у пункті пропуску “Красноїльськ – Вікову де Сус”, а також “зелений коридор” через пункти пропуску “Рені – Джурдлешти – Галац” між Україною, Молдовою та Румунією.

Як зазначив Кубраков, у листопаді Україна розпочала ремонтні роботи на пункті пропуску “Рені”, аби створити там умови для спільного контролю з Молдовою. До квітня 2024 року планується завершити ці роботи та запустити спільний контроль.

Сулінське гирло є середньою з трьох основних проток дельти Дуная і головною судноплавною протокою на території Румунії. Воно пролягає між містами Тулча та Суліна і на більшості довжини являє собою штучний канал, утворений в результаті випрямлення і поглиблення русла річки.

Проходження цим каналом є альтернативним Кілійському гирлу, яке слугує кордоном між Румунією та Україною, шляхом до українських портів Рені та Ізмаїл, які періодично зазнають російських атак ударними дронами. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avtochernetka-37
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН