“Замість дощів були пилові бурі Сахари”: який врожай буде цьогоріч

“Замість дощів були пилові бурі Сахари”: який врожай буде цьогоріч
Фото: з відкритих джерел

У більшості районів Дніпропетровщини впродовж наступних декількох тижнів розпочнуться жнива, розповів голова конгресу фермерів області Анатолій Гайворонський. За його словами, фермери вже прогнозують, що цьогорічний урожай буде гірший, ніж торік. На це здебільшого вплинули погодні умови, пише Суспільне.

Олександр Горбик — директор одного з сільськогосподарських підприємств на Нікопольщині. Він каже, площа полів його господарства майже дев’ять тисяч гектарів. Основна культура — пшениця, вона займає 55 відсотків засіяних площ.

За його словами, через те, що Нікопольський район здебільшого має посушливий клімат, господарства обмежені у культурах, які можуть вирощувати на цій території.

“Кукурудза у нас в який-не-який рік вродить, якщо вгадаєш з погодою, то можна спробувати сіяти. Той рік кукурудза у нас була непогана, а на цей рік дощів зовсім немає. Ми трохи висадили цьогоріч, для сівоборота”, — розповідає Олександр Горбик.

"Замість дощів — пилові бурі Сахари": аграрії Дніпропетровщини прогнозують неврожай. Чи вплине це на ціни

Олександр Горбик. Суспільне Дніпро

Аграрій каже, цьогоріч через погоду ситуація з врожаєм вкрай складна. У квітні, за його словами, була аномальна спека, у травні — морози. Це все негативно вплинуло на рослини.

“Два тижні або три, і будемо збирати урожай. У цьому році жнива розпочнуться набагато раніше через погодні умови. Якщо ми починали жнива завжди 1-3 липня, коли й 5, то в цьому році ми починаємо 20 червня. Це погано, вологи не було, дощів не було”, — каже він.

"Замість дощів — пилові бурі Сахари": аграрії Дніпропетровщини прогнозують неврожай. Чи вплине це на ціни

Зерно. Суспільне Дніпро

Чоловік розповідає, через нічні морози у травні чимало господарств були вимушені пересівати померзлі культури.

“Були сильні приморозки, повимерзала акація, повимерзав ріпак, у людей по Дніпропетровській області, я знаю, і по тисячу гектарів пересівали. І кукурудза вимерзла. Рослини були в стадії вегетації, рослини викинули цвіт. І було морозів, місцями до 12 градусів морозу”, — розповів він.

"Замість дощів — пилові бурі Сахари": аграрії Дніпропетровщини прогнозують неврожай. Чи вплине це на ціни

Поле пшениці. Суспільне Дніпро

Також він зазначає, що зазвичай аграрії розуміють наскільки хороший буде врожай, враховуючи кількість опадів у травні. У них цьогоріч дощів не було зовсім.

“Раніше йшли дощі, більші чи менші — і це було запорукою нашого врожаю. Ми розуміли, що якщо 30 міліметрів, то врожай буде гарний. То цього року у нас замість дощів пройшли пилові бурі Сахари. Ну такого у нас ще не було ніколи”, — зазначив Олександр.

Яка ситуація в інших районах Дніпропетровщини

Як зазначає голова конгресу фермерів Анатолій Гайворонський, така ж ситуація у більшості фермерів Дніпропетровщини. Травнені морози були майже на всій території області.

“Заморозки були, але не такі, що повністю все повимерзало, а так, що шматками, в когось по 20, по 30 відсотків перемерзло”, — каже Анатолій Гайворонський.

"Замість дощів — пилові бурі Сахари": Чи буде цьогоріч врожай на Дніпропетровщині. Думка аграріїв

Анатолій Гайворонський. Фото: Суспільне Дніпро

Він зазначає, опадів було мало.

“Дощ тільки вчора пішов, 45 міліметрів. А 5 міліметрів, 10 міліметрів — то не дощ, ті дощі й дощами не назвеш. Він був треба місяць тому. Можна сказати, що такого урожаю вже не буде, як був торік”, — розповів він.

При цьому він повідомив, що поганий врожай лише частково впливає на ціну зерна. Здебільшого вартість формує світовий ринок та курс долара.

“Як тільки почнеться масовий збір урожаю, ціна зразу впаде. Ціна росте і від світових цін, ну і наші ж тут понакручують. І воєнна ситуація впливає, якщо почнуть обстрілювати порти й не буде реалізації, то ціна безумовно буде низькою”, — каже він.

За словами аграрія Олександра Горбика, єдиний вихід для таких господарств як його — зберігати врожай та продавати, коли ціна буде вищою. Проте дозволити собі залишити зерно на зберігання можуть не всі, тому чимало підприємств будуть змушені продавати його за безцінь, зазначив він.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avtochernetka-56
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати