Автоматизоване виробництво – не мрія, а реальність: досвід малих аграріїв

Автоматизоване виробництво – не мрія, а реальність: досвід малих аграріїв

Про це повідомляє прес-служба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

До бізнесу залучена вся родина, а також жителі місцевої громади як сезонні робітники. Велике бажання налагодити технологічно правильний виробничий процес та систематичний підхід на всіх етапах вирощування без шкоди довкіллю підштовхнуло подружжя на участь у програмі “Малі екологічні інноваційні гранти”.

Основною метою було автоматизувати процеси виробництва: підвищити врожайність та продуктивність праці – знизити витрати часу та фізичні навантаження на працівників, зменшити собівартість товару та покращити його якість.
За грантові кошти від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP подружжя придбало машину для формування парників на дугах та укладання плівки та машину для змотування мульчуючої плівки та системи крапельного поливу.

2020.07.21_grant_6

Навісна машина для формування парників (плівкових тунелів/тепличок) на дугах за один прохід встановлює в ґрунт дуги і накриває їх плівкою. Спеціальні напрямні пристрої розмотують і натягують плівку, в той час як бічні підгортачі прикопують краї плівки. Така технологія захищає та створює сприятливий мікроклімат для розвитку рослин і більш раннього дозрівання та надає можливість фермерам врятувати рослини від весняних приморозків та отримати дуже ранній урожай. На відміну від вирощування кукурудзи у відкритому ґрунті з парниками цього року вдалося зібрати врожай на 2-3 тижні раніше та отримати ціну, що перевищувала минулорічну майже в два рази: в цьому сезоні реалізовували продукцію по 7-10 грн. в порівнянні з минулорічною ціною, що становила 5 грн. Ключовою перевагою також є те, що дане обладнання дозволяє знизити витрати води на полив майже в два рази, адже під плівкою вода мало випаровується.

2020.07.21_grant_3

За цією технологією можна вирощувати практично всі ранні овочі, – розповідає Андрій Корнієнко. – В цьому році ми використовуємо її для цукрової кукурудзи, що вирощується на ділянці площею 1 га. На наступний рік плануємо також спробувати виростити баштанні. А машина для змотування мульчуючої плівки та системи крапельного поливу дозволяє швидко і якісно (99,9%) прибрати поліетилен з полів, одночасно формуючи бухти, зручні для транспортування в місця переробки вторсировини.

Вихід на новий рівень автоматизації та механізації процесів виробництва дало змогу виробникам знизити собівартість продукції та отримати додатковий прибуток, зекономити час та зусилля на встановлення та демонтаж парників та зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

Андрій та Ірина на цьому не зупиняються – невдовзі планують зайнятися ще й переробкою вирощеної продукції. 

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avtomatyzovane-vyrobnyctvo-ne-mriya-realnist-dosvid-malyh-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати