Автотранспорт нарощує частку в експорті товарів: основні тенденції української логістики

Автотранспорт нарощує частку в експорті товарів: основні тенденції української логістики
Фото: з відкритих джерел

З початком війни Україна кардинально змінила логістику імпорту та експорту товарів. Якщо до війни зовнішньоекономічну торгівлю переважно забезпечував морський та залізничний транспорт, то зараз великі обсяги перевозяться автомобілями, які отримують у десятки разів більше дозволів на перевезення вантажів. Такі новини повідомляє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Від початку дії “зернового коридору” роль морського транспорту знову зросла – у вересні суднами було експортовано 5,5 млн т вантажів, що становить 57% від загального експорту товарів.

Щодо імпорту, то більшу частку тут займає автотранспорт (54%), а меншу – залізниця (49%). Середня вартість вантажів в залежності від транспорту становить:

  • автомобільний транспорт – $1081/тонна;
  • морський – $320/т;
  • залізничний – $253/т.

“Українська залізниця не відновилася після різкого падіння в обсягах перевезень, якого вона зазнала у березні цього року. Дуже сильно впали перевезення залізної руди, чорних металів та будівельних матеріалів“, – кажуть аналітики.

Крім того, “Укрзалізниця” навіть не змогла вивезти вагони із зерном, прийняті від компаній у квітні, через дефіцит візків для перевантаження у напрямку румунського порту. Зараз дві третини зерна, що перевозиться залізничним транспортом, прямують до одеських портів. Також залишаються черги з вагонів, на кінець вересня в них стояли 18 100 вагонів.

У сегменті морських перевезень залишається невизначеність продовження “зернової ініціативи”. Відмова рф виконувати угоду збільшує кількість суден у черзі на вихід та вхід до України.

Водночас у сегменті автомобільних перевезень у вересні відбулося суттєве зростання кількості виданих ліцензій – 1436 за місяць, що вшестеро більше, ніж за аналогічний період минулого року. Кількість виданих ліцензій на міжнародні перевезення зросла вдесятеро, а на перевезення палива – у 6 разів.

Джерело: ubr.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avtotransport-naroshhuye-chastku-v-eksporti-tovariv-osnovni-tendencziyi-ukrayinskoyi-logistyky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати