Tempo950x100

Tempo300x100

Азербайджан і Туреччина «врятують» росію яйцями

Азербайджан і Туреччина «врятують» росію яйцями
Фото: з відкритих джерел

Відразу дві країни вирішила заробити грошей на росії та відправити туди партії яєць, доки вартість цього продукту у країні-агресорці б’є рекорди. Перші поставки курячих яєць з Азербайджану до Росії очікуються до кінця тижня, з Туреччини  – найближчим часом. Про це пишуть росЗМІ.

У МінАПК рф очікують, що ціни на яйця стабілізуються у найближчий місяць. Раніше стало відомо, що уряд росії обнулює ввізне мито на яйця з 1 січня до 30 червня 2024 року. В даний час розмір імпортного мита на харчове яйце становить 15% вартості продукції.

У Мінсільгоспі назвали це рішення оперативним заходом, щоб наситити внутрішній ринок товаром. У зв’язку з перевищенням попиту над пропозицією у листопаді ціни на яйця по росії збільшилися на 15%.

У жовтні поточного року курячі яйця у роздробі подорожчали на 23,9% порівняно з жовтнем 2022-го, повідомляв Росстат. На цьому фоні Федеральна антимонопольна служба (ФАС) розіслала торговим мережам лист із пропозицією до березня 2024 добровільно обмежити свої націнки на курячі яйця на рівні до 5%.

З  пропозицією погодилася низка ретейлерів, зокрема «Вірний» та «Глобус», які ввели націнки на рівні 5%, а «Абетка смаку»  – до 10% для яєць «Окське» категорії С2. ФАС повідомила, що запросила у виробників дані щодо формування цін.

Перевіркою виробників курячих яєць та роздрібних продавців у регіонах зайнялася і Генпрокуратура. 11 грудня влада деяких регіонів рф обмежила продаж яєць до 20 штук в одні руки на суботніх ярмарках. 

Джерело: glavcom.ua

Перегляди: 71
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/azerbajdzhan-i-turechchyna-vryatuyut-rosiyu-yajczyamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати