Безконкурентний простір для імі-стійкого ріпака

Безконкурентний простір для імі-стійкого ріпака
Фото: з відкритих джерел

Післясходовоий контроль сегетальної рослинності в посівах ріпака озимого – надзвичайно важливий елемент успішної технології вирощування цієї культури. Особливо, коли йдеться про вирощування гібридів, стійких до імідазолінонів: адже в цьому випадку вся «відповідальність» за безконкурентне для культури середовище лягає саме на післясходовий гербіцидний захист. Тому фахівці компанії UKRAVIT SCENCE PARK рекомендують дуже ретельно підходити до цього питання та обирати винятково ефективні рішення. 

«Останнім часом вирощування гібридів ріпака, стійких до імідазолінонів, набуває дедалі більшого поширення на теренах України, особливо на Півдні, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – І це не дивно, адже вирощування за такою технологією має ряд значних переваг, наприклад: відсутність необхідності ґрунтового захисту, можливість контролю максимально широкого спектра злакових і дводольних видів бур’янів, широке «технологічне вікно» застосування гербіциду, орієнтоване на фазу росту бур’янів, а не культури, зменшення кількості обробок, як наслідок, заощадження коштів на ЗЗР, воді, пальному, людському ресурсі тощо, а також зниження «хімічного навантаження» на екосистему.Крім того, знижується вплив сегетальної рослинності на рівномірність дозрівання врожаю і його засміченість домішками насіння бур’янів. Однак якщо ви зробили вибір на користь вирощування за цією технологією, неодмінно подбайте про надійний післясходовий гербіцидний контроль за допомогою відповідних діючих речовин: завдяки ним ви однією обробкою знищите небажаних «конкурентів» в посівах й забезпечите рослинам ріпака повноцінний ріст і розвиток, допоможете попередити надмірне витягування кореневої «шийки» над поверхнею ґрунтуі накопичити достатньо запасних речовин для успішної перезимівлі».

Читайте також: Фосфорне підживлення озимих культур восени

Для надійного контролю осінньої забур’яненості однорічними злаковими і дводольними видами в посівах гібридів ріпака, стійких до імідазолінонів, Олександр рекомендує обрати системний гербіцид Імі-Віт (імазамокс, 40 г/л). Діюча речовина препарату, потрапляючи до меристемних тканин або ділянок росту бур’янів, спричинює порушення синтезу білків, що призводить до їх загибелі. А допоміжні речовини, що входять до складу препарату, підвищують ефективність його засвоєння сегетальною рослинністю.

Завдяки своєму механізму дії гербіцид ефективно діє як на вегетативну частину, так і на кореневу систему однорічних дводольних і злакових видів бур’янів, знищуючи їх повністю і попереджуючи повторне відростання. Якщо обробка буде проведена своєчасно, у максимально чутливі для бур’янової рослинності фази, додаткові обприскування проти однорічних дводольних і злакових бур’янів ні в осінній період, ні навесні, після відновлення вегетації, вже не будуть потрібні. Таким чином, ви суттєво заощадите дефіцитні у воєнний час ресурси і забезпечите ріпаку безконкурентний простір для повноцінної реалізації генетичного потенціалу врожайності.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/bezkonkurentnyj-prostir-dlya-imi-stijkogo-ripaka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати