Біопаливо можна виробляти прямо у полі

Біопаливо можна виробляти прямо у полі

Про це розповіла директор підприємства «Амелі Арт» Надія Лисецька, пише agroportal.ua.

За її словами, частина зібраного біоматеріалу традиційно йде на підстилку підлоги в сараях, покриття дахів і часто просто спалюється на полях. Хоча з будь-якого виду соломи (кукурудзяної, соняшникової, очерету) за унікальною технологією — переробки вологої біомаси на біопаливо — можна виготовити брикети. Ці брикети можна використовувати в будь-яких твердопаливних котлах, печах або камінах.

Основною перевагою цієї технології є те, що не потрібна попередня сушка біомаси, тобто можна використовувати солому прямо з поля, відзначають експерти.

За словами Надії Лисецької, таке обладнання буде цікаво не тільки фермерам-аграріям, але і територіальним громадам, які можуть використовувати обладнання для опалення об’єктів соціального значення: шкіл, дитсадків, лікарень та ін.

Щоб мінімізувати логістичні витрати, за її словами, можна використовувати модульні лінії, які монтуються на причіп до трактора, який збираючи солому, відразу бере її в брекет.

«Що стосується економічної доцільності використання такого обладнання, то якщо мова йде про малі лінії до 500 кг упаковки на годину, то вони окупляться приблизно за 3 роки, якщо мова йде про великі лінії, то окупність становить 2 роки, тобто придбання великої лінії окупиться швидше», — додає експерт.

На думку Лисецької придбати таке еко-обладнання доцільно аграріям, які мають понад 300 га.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/biopalyvo-mozhna-vyroblyaty-pryamo-u-poli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати