Бізнес виступив проти «попляшкового» контролю за обігом алкогольних напоїв

Бізнес виступив проти «попляшкового» контролю за обігом алкогольних напоїв
Фото: з відкритих джерел

Зараз в органах державної влади відбувається активний процес обговорення та напрацювання змін до механізмів виготовлення, зберігання, продажу марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв.

Як йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації, експерти та бізнес-спільнота у перспективі підтримують ідею скасування марок акцизного податку для алкогольних напоїв у тому вигляді, в якому вони є зараз, а також спрощення чи переведення звітності щодо марок акцизного податку у електронний вигляд.

«При цьому, враховуючи особливості ринку імпортних алкогольних напоїв, а також чинні вимоги законодавства України щодо обліку та сплати акцизного податку, ми виступали та виступаємо категорично проти запровадження будь-яких інструментів, спрямованих на облік кожної окремої пляшки алкогольного напою на всіх етапах руху товару», — заявили у Асоціації.

Як пояснили у ЄБА, бізнес працює з партіями, а не кожною окремою пляшкою. Відповідно, і відслідковування в ланцюжку поставок кожної пляшки (з урахуванням обсягів поставок компаній) потребуватиме значного додаткового ресурсу як людського, так і фінансового. Більше того, зазначений підхід до обліку алкогольних напоїв вимагатиме переоснащення технічних потужностей на підприємствах та може спричинити значні ризики можливих помилок, пов’язаних з людським фактором.

«Особливу увагу бізнес звертає на необхідність перехідного періоду для впровадження будь-яких змін, пов’язаних з маркою акцизного податку, як це передбачено діючим законодавством (не раніше, ніж через 24 місяці з моменту набрання чинності відповідними змінами). Також слід залишити в обігу товари з тривалим та необмеженим строком придатності з марками старого зразка до придбання таких товарів кінцевим споживачем», — вважають у бізнес-спільноті.

Підтримуючи прагнення навести лад на ринку, Європейська Бізнес Асоціація закликає співпрацювати з бізнесом для розробки механізму, який би сприяв вирішенню існуючих проблем на ринку, не створював додаткових обтяжень та труднощів для легальних виробників та імпортерів алкогольних напоїв.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/biznes-vystupyv-proty-poplyashkovogo-kontrolyu-za-obigom-alkogolnyh-napoyiv
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати