Блокада кордону: чого хочуть польські фермери

Блокада кордону: чого хочуть польські фермери
Фото: Wroc³aw, 15.02.2024. Protestuj¹cy rolnicy blokuj¹ centrum Wroc³awia, 15 bm. Rolnicy kontynuuj¹ protesty. Ich powodem jest m.in. niedawna decyzja Komisji Europejskiej o przed³u¿eniu bezc³owego handlu z Ukrain¹ do 2025 roku, a tak¿e sprzeciw wobec prowadzonej przez Uniê Europejsk¹ polityki Zielonego £adu. (aldg) PAP/Maciej Kulczyñski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Wroc³aw/ Protest rolników zosta³ rozwi¹zany przez organizatora***

Польські фермери, які блокують кордон з Україною, висувають дві головні вимоги. Але й не виключаються й інші мотиви, зокрема, політичного характеру.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького.

“Є дві вимоги фермерів польських та загальноєвропейських, які є ідентичними. Це в частині послаблення вимог зеленого курсу до діяльності фермерів в Європейському союзі. І це в частині повернення пільг і дотацій, які були скасовані або плануються до скасування”, – сказав він.

Заступник міністр також додав, що є й інші вимоги, зокрема, політичного характеру.

“Є присутні певні вимоги більш політичного характеру, які не мають відношення до спільної аграрної політики, які в принципі не мають відношення до аграрного сектору ні європейських країн, ні України, ні нашої зовнішньої торгівлі”, – заявив Висоцький.

За його словами, Кабмін веде перемовини з урядом Польщі та відповідними профільними міністерствами. Натомість з окремими політичними силами Польщі, які підтримують акції протесту на кордоні, таких перемовин немає.

Висоцький додав, що цього тижня плануються тісніші комунікації між міністрами аграрної політики двох країн.

Перегляди: 1196
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/blokada-kordonu-chogo-hochut-polski-fermery
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати