Болгарія потребує більше українського молока

Болгарія потребує більше українського молока
Фото: з відкритих джерел

Молокопереробники Болгарії заявляють, що в країні відчувається серйозний дефіцит сировини, оскільки тваринники скоротили поголів’я, а сирого молока не вистачає, щоб завантажити виробничі потужності.

Про це пише болгарське видання bnr.bg.

Українські та болгарські молокопереробники зустрілися, щоб налагодити контакти для майбутньої двосторонньої співпраці, у межах якої українці імпортуватимуть сировину для болгарських підприємств для виробництва молочної продукції. 

Болгарські фермери неодноразово били на сполох про свої проблеми із закупівлею свіжого молока — як щодо цін, так і щодо кількості. 

«Всі болгарські переробники в першу чергу закуповують сировину у місцевих тваринників. Це наша перша турбота. Але певні ринки вимагають більше продукції, а оскільки в Болгарії її немає де взяти, її беруть з європейських країн. Йдеться про дефіцит якісного сирого молока. Ми не можемо назвати точну статистику всієї галузі, але принаймні 30% мають дефіцит якісного сирого молока — сировини, яку більше не виробляють болгарські тваринники. На жаль, через певну політику протягом багатьох років багато тваринників занепали духом, скоротили поголів’я, багато господарств збанкрутували. Українські виробники все ще імпортують сировину. Вона перевіряється в лабораторіях і повністю відповідає європейським стандартам якості», — пояснив член правління Болгарської асоціації молокопереробників Пламен Ангелов.

Водночас виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур заявив, що українські виробники сировини мають намір подвоїти імпорт на болгарський ринок.

«Торік ми поставили до Болгарії 2,5 тис. т сухого молока. Україна здатна поставити до Болгарії 5 тис. т сухого молока. Ми можемо доставити понад 2000 т згущеного молока. Якщо Болгарія потребує і буде готова, ми можемо поставити інші види продукції. Ми не хочемо виходити на болгарський ринок із традиційною молочною продукцією, яку виробляють болгарські підприємства. Ми самі відчуваємо тиск з боку країн, куди експортуємо, що на європейських ринках відбувається обвал», — пояснив він.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/bolgariya-potrebuye-bilshe-ukrayinskogo-moloka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН