Боротьба за вологу: як сіяти озимі в умовах посухи – Ristone Holdings розкриває секрет успіху

Боротьба за вологу: як сіяти озимі в умовах посухи – Ristone Holdings розкриває секрет успіху

Нестача вологи під час посівної кампанії озимих культур вже стала нормою для українських аграріїв, особливо на південному сході. Боротися за високий урожай, а скоріше економічний результат, в таких умовах неможливо без зміни підходу до обробки ґрунту. У Ristone Holdings досить успішно борються з цією проблемою. Підприємства холдингу давно впровадили технологію мінімального обробітку ґрунту, за нею працюють близько 5 років, і зараз вже можна оцінити її ефективність.

Екологічність і Економічність
До технологій мінімального обробітку ґрунту зараз звертається все більше аграріїв в Україні та світі. Великою мірою цьому сприяють тенденції до засух, ерозії, зниження родючості ґрунтів.

В останні три роки ми спостерігаємо відсутність опадів в серпні місяці, їх або взагалі немає, або випадає локально не більше 10-12 мм.

Така технологія підготовка поля до посіву передбачає обробку лише поверхневого шару ґрунту, це дозволяє краще зберегти вологу, забезпечити достатній повітрообмін, – в цілому, краще зберегти природні властивості ґрунту.

Головне – диференційований підхід
У сільському господарстві неможливо знайти універсальний інструментарій, який був би дієвим для вирощування всіх культур, в умовах різного клімату. Це невпинний пошук нових рішень, вивчення і аналіз різних методів і технологій, які будуть найбільш ефективними для кожного конкретного господарства, поля, культури. Дослідним шляхом Ristone Holdings прийшов до того, що зараз поверхнева обробка ґрунту застосовується приблизно на половині наших полів.

Ми використовуємо її переважно для посіву озимих: озимої пшениці, озимого ріпаку та озимого ячменю. Але в холдингу не відмовляються повністю від оранки і глибокого розпушування. Наш досвід показує, що найкращий результат можна отримати за індивідуального підходу до кожної культури.

– Говорячи про технології поверхневого або мінімального обробітку потрібно розуміти, що це не універсальне рішення. Менше впливу на ґрунт – це не завжди краще, вже точно для економічних показників. На прикладі сусідніх господарств ми спостерігали за спробами працювати за технологією no-till. І вона, наприклад, серйозно б’є по врожайності культур. Тому ми намагаємося знаходити збалансовані рішення, і вибирати технологію, яка краще підходить до тієї чи іншої культури. Так, якщо після збирання попередника, а зазвичай це або соняшник, або та ж зернова група, зробити глибоке розпушування під посів озимих, то ми практично не зможемо забезпечити подальшу обробку. Тому що земля суха, утворюються дуже великі брили, а в умовах посухи до весни з цими полями вже нічого не можна буде зробити. А ось з кукурудзою і соняшником, культурами, які сіються навесні – інша історія, тут ми проводимо глибоке розпушування або оранку. Якщо робити тільки поверхневу обробку на наших важких ґрунтах утворюється плужна підошва, земля сильно ущільнюється. Ми працюємо так: спочатку під соняшник глибоко рихлимо ґрунт, а після нього сіємо озимі, і тут вже йде тільки поверхнева обробка. Намагаємося комбінувати технології. – розповів один з топ-менеджерів холдингу Віталій Бровенко.

Загалом поверхневу обробку ґрунту в умовах клімату південного сходу України сьогодні можна назвати найбільш раціональним рішенням для посіву озимих культур. Вона дозволяє ефективно використовувати природний ресурс – запас вологи, який є в ґрунті, і отримувати гідний урожай без надмірних економічних інвестицій.

Якщо повноцінне зрошення полів має безліч питань до реалізації, починаючи від системи паїв, закінчуючи дорожнечею впровадження, то технології mini-till дозволяють отримувати хороший економічний результат без істотних ризиків.

Підбивши підсумок, можна сказати, що робота на землі – це постійний пошук відповідей на нові виклики клімату і природи. Якщо ти претендуєш бути лідером, то ти повинен знаходити, апробувати та адаптувати передові методи і технології до своїх реалій.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/borotba-za-vologu-yak-siyaty-ozymi-v-umovah-posuhy-ristone-holdings-rozkryvaye-sekret-uspihu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    24 Квітня

    Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

    АРМА планує скасувати аукціон з продажу мінеральних добрив – провели без належної конкуренції

    Профільний комітет Ради закликав зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України

    Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

    Ринок землі в ЄС: як він працює та до чого варто готуватися Україні

    На Тернопільщині створять новий індустріальний парк “Borschiv”

    Як змінилися ціни на цукор, сіль та борошно

    ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

    Європарламент підтримав лібералізацію торговельного режиму з Україною, посиливши захисні заходи для фермерів ЄС

    Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни

    БІЛЬШЕ НОВИН