Борщ став дорожчим: як за рік змінились ціни на інгредієнти традиційної страви

Борщ став дорожчим: як за рік змінились ціни на інгредієнти традиційної страви
Фото: з відкритих джерел

Станом на початок січня 2024 року всі овочі “борщового набору” в Україні, крім цибулі та моркви, коштують на 20% дорожче, ніж рік тому. Про це УНІАН повідомила керівник відділу маркетингу львівського оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” Тетяна Попович.

За її словами, рекордсменом по зростанню ціни за рік стала картопля, яка в порівнянні із початком 2023 року подорожчала в 3,5 раза, і нині гуртова вартість цього овочу складає 14-15,5 грн/кг. Водночас буряк та капуста коштують 10-11 грн за кг, що на 20% дорожче, ніж минулого року.

“В той же час морква сьогодні коштує 10-11 грн за кг – на 48% дешевше, ніж в січні минулого року. Цибуля також в порівнянні із минулим роком подешевшала більш, ніж удвічі та коштує 11,5-12,5 грн за кг”, – розповіла представниця ринку.

Вона пояснює, що такі падіння є результатом надлишкових обсягів – перевиробництва моркви й цибулі. Також стагнуючий попит вплинув на цінову ситуацію.

Натомість, за словами Попович, підвищення цін на деякі овочі насамперед пов’язане із високими витратами на зберігання та транспортування, а також з підвищеними тарифами на електроенергію для виробників та вартістю пального.

“Якщо порівнювати ціни із попереднім тижнем, ситуація виглядає навіть більш, ніж стабільно. Навіть по картоплі, яка б’є всі цінові рекорди, зростання ціни було в межах 1,5%, капуста та морква подешевшали на 5%, а буряк та цибуля залишились на тому ж ціновому рівні, як і в останній тиждень грудня”, – констатує експерт.

На її думку, до кінця зими критичного зростання цін не очікується. Залежно від виду овочів, цінове зростання може бути в межах 2-7%.

“Однак слід зазначити, що будь-який прогноз має ступінь невизначеності, і актуальні ціни можуть відрізнятися в залежності від ряду змінних обставин. Важливо враховувати загальні економічні умови в країні, які можуть впливати на ціни на продовольчі товари, погодні фактори”, – наголосила Попович.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/borshh-stav-dorozhchym-yak-za-rik-zminylys-cziny-na-ingrediyenty-tradyczijnoyi-stravy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН