Бракує свого? Чому Україна імпортує з Європи молокопродукти та свинину, а овочі – з Росії та Туреччини

Бракує свого? Чому Україна імпортує з Європи молокопродукти та свинину, а овочі – з Росії та Туреччини
Фото: з відкритих джерел

Україна починає все більше імпортувати продукти з інших країн. Цього сезону увагу привернули тепличні овочі, свинина та навіть сир.

Ці прості та звичні для українців продукти чомусь почали завозити з інших країн. Огірки їдуть до нас із Росії, помідори – з Туреччини, сири – з європейських країн, а останнім часом навіть свинина та сало.

У чому причина такого зростання імпорту, журналістам “Сьогодні” розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Експерт наголосив, що нині майже всі овочі та фрукти на прилавках – тепличні, а отже, Україна має проблеми саме зі створенням та обслуговуванням парників.

“Коли ви подивитесь, скільки коштує кіловат-година електричної енергії для побутового споживача або кубометр газу, ви зрозумієте, що вижити за таких умов майже нереально. Тому в нас закривається багато теплиць”, – каже Пендзин.

Навіщо нам голландська свинина?
Член Економічного дискусійного клубу розповідає, що в Україні досить складна ситуація з вирощуванням свиней, оскільки переважно це робиться в домогосподарствах населення.

Додає проблем і африканська чума свиней, яка призводить до падіння поголів’я.

“Зимою зазвичай ця ситуація стає ще гіршою, тому що значно зростає ціна комбікорму і для домогосподарств населення це стає невигідно”, – каже експерт.

Цікаво, що тепер до України імпортується багато польського сала, а свинина здебільшого надходить із Данії та Нідерландів. У цих країнах зовсім по-іншому здійснюється вирощування свиней та обробка м’яса.

В Україні немає молока?
За словами Олега Пендзина, молокопродукти не відіграють значної ролі, і це формує відповідний попит на ринку. До України здебільшого їдуть не дуже якісні європейські молокопродукти.

“Тому цей сегмент є реально конкурентним з українськими виробниками, які, бачачи зменшення попиту, зменшують і обсяг виробництва. Святе місце порожнє не буде, і на нього обов’язково заходитиме імпорт”, – каже експерт.

Пендзин також звернув увагу, що вимоги до якості продукції в Україні є нижчими, ніж у Європі, тож українська молокосировина може не годитись для переробки на місцевих великих підприємствах.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/brakuye-svogo-chomu-ukrayina-i-z-yevropy-molokoprodukty-ta-svynynu-a-ovochi-z-rosiyi-ta-turechchyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати