Бракує свого? Чому Україна імпортує з Європи молокопродукти та свинину, а овочі – з Росії та Туреччини

Бракує свого? Чому Україна імпортує з Європи молокопродукти та свинину, а овочі – з Росії та Туреччини
Фото: з відкритих джерел

Україна починає все більше імпортувати продукти з інших країн. Цього сезону увагу привернули тепличні овочі, свинина та навіть сир.

Ці прості та звичні для українців продукти чомусь почали завозити з інших країн. Огірки їдуть до нас із Росії, помідори – з Туреччини, сири – з європейських країн, а останнім часом навіть свинина та сало.

У чому причина такого зростання імпорту, журналістам “Сьогодні” розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Експерт наголосив, що нині майже всі овочі та фрукти на прилавках – тепличні, а отже, Україна має проблеми саме зі створенням та обслуговуванням парників.

“Коли ви подивитесь, скільки коштує кіловат-година електричної енергії для побутового споживача або кубометр газу, ви зрозумієте, що вижити за таких умов майже нереально. Тому в нас закривається багато теплиць”, – каже Пендзин.

Навіщо нам голландська свинина?
Член Економічного дискусійного клубу розповідає, що в Україні досить складна ситуація з вирощуванням свиней, оскільки переважно це робиться в домогосподарствах населення.

Додає проблем і африканська чума свиней, яка призводить до падіння поголів’я.

“Зимою зазвичай ця ситуація стає ще гіршою, тому що значно зростає ціна комбікорму і для домогосподарств населення це стає невигідно”, – каже експерт.

Цікаво, що тепер до України імпортується багато польського сала, а свинина здебільшого надходить із Данії та Нідерландів. У цих країнах зовсім по-іншому здійснюється вирощування свиней та обробка м’яса.

В Україні немає молока?
За словами Олега Пендзина, молокопродукти не відіграють значної ролі, і це формує відповідний попит на ринку. До України здебільшого їдуть не дуже якісні європейські молокопродукти.

“Тому цей сегмент є реально конкурентним з українськими виробниками, які, бачачи зменшення попиту, зменшують і обсяг виробництва. Святе місце порожнє не буде, і на нього обов’язково заходитиме імпорт”, – каже експерт.

Пендзин також звернув увагу, що вимоги до якості продукції в Україні є нижчими, ніж у Європі, тож українська молокосировина може не годитись для переробки на місцевих великих підприємствах.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/brakuye-svogo-chomu-ukrayina-i-z-yevropy-molokoprodukty-ta-svynynu-a-ovochi-z-rosiyi-ta-turechchyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН