Будівництво роботизованих молочних ферм позбавить людей в селі роботи

Будівництво роботизованих молочних ферм позбавить людей в селі роботи

Незважаючи на коментарі скептиків, українське сільське господарство прогресує. Поступово впроваджуються автоматизовані ферми для вирощування картоплі, роботизовані молочні ферми, розробляються системи, що дозволяють мінімізувати участь людини в робочих процесах.

У той же час думки  людей розділилися: одні бачать в автоматизації переваги і зростання АПК, інші ж бачать в подібних інноваціях лише шлях до скорочення робочих місць, пише Agri-gator.

На початку червня була запущена сучасна роботизована ферма на Вінниччині. “Розумні машини” миють, доять і дезінфікують корів, всі процеси строго автоматизовані, на фермі немає ні доярок, ні скотарів. Вся важка робота лягає на “плечі” комп’ютера. Подібні технології сприятливо позначаються на продуктивності продукції, зростають надої, витрати на корми знижуються, витрачається мінімальна кількість людської праці.

Але не всі раді оптимізації. За словами фермера Юрія Федчука, жителі сіл проти інноваційних технологій.

“Звичайно, всі розуміють, що автоматизація та роботизація виробництва неминуча, це справа часу. Нові технології, скасування важкої праці, зниження собівартості продукції – це, безумовно, добре. Але ж не можна і про людей забувати. У нас чомусь інтереси люди опиняються на останньому плані”- розповідає Федчук.

Чоловік працює в невеликому господарстві в селі Каташин. Крім нього, на фермі працює близько 15-ти людей. За його словами, робота тут – одна з небагатьох можливостей заробляти гроші в селі.

“Нові технології безумовно потрібні. Але тільки в тому випадку, якщо це не тільки гонитва за прибутками в кишеню однієї людини, і якщо ці нововведення не позбавлять єдиного заробітку десятків людей” – додає Федчук.

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/budivnyctvo-robotyzovanyh-molochnyh-ferm-pozbavyt-lyudey-v-seli-roboty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати